Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Mobilita

Vůz Maserati MC20 obdržel v soutěži European Product Design Award ocenění

Vůz Maserati MC20 získal v soutěži European Product Design Award ocenění „Produktový design roku“ pro rok 2021. Tento nový supersportovní vůz Maserati se pyšní také oceněním „Vítěz ve špičkovém designu“ v kategorii Doprava/Auto/Nákladní vozy/Mobilní domy a oceněním „Vítěz“ v designové kategorii Doprava/Jiná doprava.

Zdroj: Archiv Scuderia Praha
Zdroj: Archiv Scuderia Praha

European Product Design Award je designová soutěž, která oceňuje úsilí talentovaných mezinárodních produktových designérů. Každý rok porotci podrobně přezkoumávají a vyhodnocují tisíce designových projektů ze všech koutů planety a vybírají produkty, které nejvíce vynikají svou estetičností, funkčností a inovativností.

„Naší misí bylo navrhnout vůz, na který se bude v budoucnosti vzpomínat jako na vůz, který zahájil novou éru značky Maserati. A myslím si, že s vozem MC20 jsme svého cíle dosáhli. Udělením tohoto žádaného vyznamenání jsme poctěni, protože oceňuje práci celého týmu, který odhodlaně pracoval na tomto jedinečném projektu,“ řekl Klaus Busse, vedoucí designu Maserati.

Zdroj: Archiv Scuderia Praha
Zdroj: Archiv Scuderia Praha

Model MC20 navržený v Centro Stile Maserati v Turíně je směsí elegance a sportovního mistrovství. Je špičkovou ukázkou stylu, je prvním svého druhu a představuje milník označující vstup značky Maserati do nové éry. Je vyroben v historické továrně značky v Modeně.

Maserati je od základu inovativní a každý designový detail je funkční. Například dveře motýlího typu jsou nejen krásné, ale navíc zlepšují ergonomii vozu a umožňují optimální nastupování a vystupování. Nový supersportovní vůz reprezentuje čistou formu rychlosti ve stylu Maserati. Zaměření na výkon vedlo k vytvoření konceptu vozu se zřetelnou osobností, vylepšenou aerodynamikou a jedinečnými nezaměnitelnými liniemi.

Zdroj: Archiv Scuderia Praha
Zdroj: Archiv Scuderia Praha

Snoubí se v něm špičkový vzhled s nekompromisně sportovní duší, motorem Nettuno V6 o výkonu 630 koní, zrychlením z 0 na 100 za 2,88 vteřiny a maximální rychlostí více než 326 km/h. Patentovaný motor byl navržen, vyvinut a vyroben samotnou značkou Maserati a využívá předkomorové spalovací technologie používané v motorech vozů Formule 1.

Může se Vám líbít

Politika a justice

Generál v záloze a bezpečnostní expert Andor Šándor studoval nejen v České republice, ale i v Itálii a USA. Byl šéfem vojenského zpravodajství a...

Byznys

Možná už jste v ní byli, nebo o ní minimálně slyšeli. Proslulá vietnamská tržnice SAPA, které se přezdívá stát ve státě, půjde už za...

Cestování

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika...

Byznys

Jan Procházka je vynálezcem revoluční baterie HE3DA, o níž v posledních letech slýcháme čím dál více. Radomír Prus je architektem miliardového projektu Magna Energy...