Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Český Krumlov žije kauzou místostarosty. Je Dalibor Uhlíř inženýr, nebo ne?

Už o tom museli slyšet i korejští turisté, kteří do Českého Krumlova jezdí na zájezdy. Místostarosta města Dalibor Uhlíř má pořádný průšvih. Jeho spoluobčané se domnívají, že Uhlíř neoprávněně používá vysokoškolský titul.

Zdroj: pexels
Zdroj: pexels

Celá kauza nabobtnala i proto, že zmíněný politik se obhajuje mírně řečeno nešikovně.

50letý Dalibor Uhlíř (Český Krumlov rozumem a srdcem – Nezávislí) používá už 25 let titul inženýr. O tom, že ve skutečnosti neabsolvoval řádné studium na akreditované vysoké škole, začali krumlovští spekulovat na sociálních sítích už před několika týdny. Zjistilo se, že Uhlíř ve skutečnosti disponuje titulem MBA, který získal v Ostravě na Newport University. MBA je ovšem profesní, nikoli akademický titul, a píše se za jménem, ne před jménem.

Rozdíl mezi MBA a ing. je evidentní. Uchazeči titul MBA získají po studiu na soukromé vysoké škole, k čemuž stačí někdy jen 2 roky studia. Po uchazeči se tedy více než příčinlivé studium (inženýrský titul student získává na standardní škole po pěti letech studia) vyžaduje dobré finanční zázemí (jen přihláška na Newport University stojí 39 000 Kč, za každý vystudovaný semestr pak platí další desetitisíce korun).

Které studium je hodnější obdivu? Dalibor Uhlíř v tom má jasno: „Já jsem mohl používat celých 25 let titul MBA., který je možná prestižnější než titul Ing.“, řekl v rozhovoru pro Českou televizi.

Skutečnost, že doopravdy používal titul Ing., který údajně má i na občanském průkazu, za problematickou nepovažuje. Jestli by někdo měl být potrestán, pak je to podle Uhlíře vysoká škola. „Mé vysokoškolské studium bylo naprosto v pořádku, zda formálně pochybila vysoká škola, musí rozhodnout správní žaloba.“

Zdroj: sociální sítě

Může se Vám líbít

Sticky Post

Herec Petr Rychlý spadl z pódia a přivodil si zranění, kvůli kterému neodehraje představení „Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em)“ na Otáčivém hledišti v...