Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Andrej Babiš: Petr Pavel se zachoval vůči mně slušně, to se ale nedá říct o Fialovi

Je dobojováno, vítězem prezidentských voleb je Petr Pavel. Poražený prezidentský kandidát Andrej Babiš se nechal slyšet, že je rád i za prohru, znamená pro něj klid. Dokonce pochválil nového prezidenta, jenž ho chce vyzvat k diskusi. S kým ale šéf hnutí ANO stále nenašel společnou řeč je premiér Petr Fiala.

Zdroj: Nicolas Economou / Shutterstock.com
Zdroj: Nicolas Economou / Shutterstock.com

Andrej Babiš se v rozhovoru pro iDNES.cz svěřil, co ho čeká v následujících dnech a zda už byl v kontaktu se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem. Co se týká nové hlavy státu, je Babiš příjemně překvapený.

„Ano, s panem Pavlem jsem si psal SMS a gratuloval mu. Zachoval se vůči mně slušně,“ připustil. Vzájemný kontakt potvrdil i Petr Pavel. „Zatím jsme si pouze vyměnili zprávy. Myslím si, že nebude od věci, když necháme chvilku odeznít emoce a začneme se potom bavit věcně. Uvidím, jak moc bude nakloněn racionální diskusi,“ vyjádřil se nový prezident v éteru Radiožurnálu.

A co mu Petr Pavel konkrétně napsal? „Včera jsem mu v odpovědi řekl, že uvítám, když v naší další komunikaci budeme držet tón a atmosféru posledních dvou debat, která byla mnohem méně konfrontační než celý předchozí průběh kampaně, a že by to bylo ku prospěchu celé země, kdybychom dokázali komunikovat o faktech, ne o emocích. Poslal mi palec nahoru, že tomu rozumí, tak uvidíme,“ nastínil Pavel.

Jak Andrej Babiš pochválil Petra Pavla za slušnost, tak nepochválil Petra Fialu. „Premiér Petr Fiala v projevu ani jednou nezmínil mé jméno,“ uvedl pro iDNES.cz. Šéf hnutí ANO také neopomněl okomentovat Fialův výrok, že jde o třetí porážku Andreje Babiše v řadě.

„Tomu se musím jenom smát. Hnutí ANO dosahuje skvělých výsledků. Loňské komunální volby hnutí ANO s přehledem vyhrálo nad ostatními parlamentními stranami, takže panu Fialovi nejdou moc počty a v rozporu s jeho příkazy máme plno koalic s ODS. Do sněmovních voleb se současná pětikoalice musela spojit, aby nás vůbec byla schopná porazit. A pan Fiala tehdy dostal jen 38 555 preferenčních hlasů. Takže bych mu přál, aby i jeho alespoň jednou v životě zvolilo individuálně 2,4 milionu lidí,“ řekl k tomu Babiš, jenž si teď naordinoval politický detox.

Zdroj: iDNES.cz, Radiožurnál, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...