Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Atmosféra na sociálních sítích i ve společnosti se vyostřuje a radikalizuje, míní Babiš. Mnozí Češi s ním souhlasí: V Česku není demokracie!

Prezidentský kandidát Andrej Babiš v mimořádném projevu uvedl, že policie prověřuje jeho oznámení, že obdržel dopis s ostrým nábojem adresovaný jeho manželce Monice. Anonymní vzkaz měl být plný urážek. Babiš považuje zásilku za zastrašování prezidentského kandidáta a jeho rodiny, které nepatří do svobodné společnosti. Na otázky novinářů odmítl odpovídat.

Zdroj: Profimedia/ČTK
Zdroj: Profimedia/ČTK

„Dnes ráno mi ochranka předala obálku adresovanou mé ženě Monice, v níž byl ostrý náboj a anonymní vzkaz plný urážek. Jde bohužel o zastrašování prezidentského kandidáta a jeho rodiny, které nepatří do svobodné společnosti. Okamžitě jsem kontaktoval Policii ČR, která věc vyšetřuje a které děkuji za její okamžitou reakci,“ uvedl Babiš. Dodal, že to vnímá jako výhrůžku své rodině, která podle něj má strach o život.

Atmosféra na sociálních sítích i ve společnosti se vyostřuje a radikalizuje, míní Babiš. „Včera (v pátek) mě poprvé na výjezdu doprovodila moje žena Monika. Na vlastní kůži si v Jablonci zažila, jak nás dav urážel a málem umačkal,“ poznamenal Babiš. Podle jeho slov není v pořádku, že odpůrci narušují a rozbíjejí mítinky. „Není normální, že se nás občané bojí podpořit, protože pak čelí sprostým nadávkám a vyhrožováním. Moji podporovatelé a voliči nic takového nedělají,“ řekl.

Babiš řekl, že „není také normální, že se lidé bojí projevit svůj názor“. „Protože pokud není v souladu s pohledem vlády pětikoalice, jejího prezidentského kandidáta a jeho fanoušků, jsou okamžitě terčem útoků jak na ulici, tak na sociálních sítích,“ prohlásil Babiš.

Demokracie jen na papíře

S názorem Andreje Babiše mnoho lidí souhlasí. V komentářích pod Babišovým projevem se například vyjádřila modelka Karolína Kokešová. „Je to neuvěřitelná prasárna. Tady se ukazuje ta naše ,,demokracie”, která se nám evidentně pod kůži ještě nevryla a dlouho nevryje. Ať už vyhraje kdokoliv, tak by se lidi měli k sobě chovat slušně a s úctou. Je neuvěřitelný, kolik lidi je agresivních a sprostých a ostatní aby se báli říct svůj názor. Zmanipulovaná média totéž. Kdykoliv teď vlezu na sociální sítě, tak je mi na blití, styďte se,“ nebrala si servítky Kokešová.

„Voliči pana Pavla jsou neskutečné agresivní a nenávistní… Každej může podporovat koho chce, je to jeho právo, ale tohle už je opravdu za hranou,“ napsala Katka Hanzalová.

„Já nejsem fanynka ani jednoho, ale sám rozumný člověk musí uznat, že tohle, co se děje, je hnus a já bych klidně tyhle lidi pozavírala. Nejhorší je, že to jsou nejčastěji lidi, kteří říkají pitomosti, že v ČR neexistuje demokracie, ale sami oni neumí uznávat cizi názory a chovají se hulvátsky. Taky chci říct to, že se mi vůbec nelíbí, jak třeba byla TV diskuze na Nově a bylo jasně vidět, že byla protibabišovská. A to i na samotném moderátorovi šlo vidět, takže se nedivím, že Babiš nechodil do těchto diskuzí, protože nemají s profesionalitou co dělat,“ přidala se další uživatelka jménem Nikola.

Bývalý premiér a šéf hnutí ANO se dočkal velké podpory. Jsou zkrátka věci, které jsou za hranou, a pokud si tohle čeští občané neuvědomí, ani s novým prezidentem se nic v české společnosti nezmění.

Zdroj: ČTK, Instagram, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...