Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Babiš: Každý může udělat chybu, všichni ji obrátili proti mně. Média dělají kampaň pro pana Pavla, dokonce i iDnes

Televize Nova v pondělí večer uvedla první z rozhovorů „jeden na jednoho“ s finalisty letošní prezidentské volby. Jako první čelil dotazům moderátorky Báry Divišové předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš. Prezidentský kandidát se například vyjádřil ke svému třaskavému výroku o tom, že by Česko nepomohlo Polsku v případě napadení.

Zdroj: Profimedia/ČTK
Zdroj: Profimedia/ČTK

Moderátorka Bára Divišová označila vyjádření Andreje Babiše za ukázkový diplomatický přešlap, který nyní musí polskému protějšku vysvětlovat Miloš Zeman. „Jsem přesvědčený, že závazky za naší vlády jsme vždycky plnili. Pokud by došlo k té katastrofě, tak bychom Polsku samozřejmě pomohli. My jsme dokonce poslali vojáky do Pobaltí, byly tam naše gripeny,“ obhajoval se Babiš.

„Psal jsem polskému premiérovi. Všichni to samozřejmě využili proti mně. Každý může udělat chybu,“ dodal Babiš s tím, že opakovaně řekl, že nechce válku a neumí si představit, že by k takovému katastrofickému scénáři mělo dojít. „Kdyby Rusko napadlo NATO, jsme v třetí světové válce,“ zmínil expremiér.

Babiš také uvedl, že moderátor debaty České televize Martin Řezníček ho záměrně vyprovokoval a že o válce mluvil již před rokem Petr Fiala. „Vy jste o válce mluvil, když byl covid,“ reagovala Divišová. „S covidem, ne s Ruskem,“ upozornil Babiš.

Andrej Babiš také uvedl, že od doby, co vstoupil do politiky, opakovaně čelil výhrůžkám zabití. Odmítl názor, že k zaslané obálce s kulkou přispěla jeho kampaň s billboardy o válce. „Manipulují to média. Média dělají kampaň pro pana Pavla, dokonce i iDnes. O válce mluvili pan Fiala, pan Lipavský a paní Černochová už před rokem, a to samé i média,“ má jasno Babiš.

Televize Nova se rozhodla dát prostor i občanům, kteří Babišovi položili různé dotazy. Na co se lidé ptali a jaké byly Babišovy odpovědi, se dočtete ZDE.

Zdroj: TN.cz, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...