Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Babiš: Teplotu nesnižuji, ale šetřím. Zhasínal jsem na ministerstvu i doma. Učím to rodinu, hlavně manželku

Energetická krize byla jedním z hlavních témat v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS, kam zavítal i bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Ten ve vysílání prozradil, že je zvyklý na teplo, a tak teplotu snižovat nehodlá. Šetří ale jiným způsobem.

zdroj: Nextfoto
zdroj: Nextfoto

Energetická krize sužuje naprosto každého z nás. Vláda Petra Fialy (ODS) nedávno reagovala na vzniklou situaci zastropováním cen energií. Cena silové elektřiny bude maximálně 6 korun za kWh, cena plynu pak 3 koruny za kWh.

„Rozhodli jsme o národním řešení současných vysokých cen energií. Zastropujeme cenu elektřiny (včetně DPH) na šesti korunách a cenu plynu na třech korunách (včetně DPH) za kWh,“ oznámil premiér Fiala, který byl rovněž hostem pořadu Nový den na CNN Prima News. Vláda by v tomto ohledu měla jít příkladem. (více ZDE)

Vláda kvůli energetické krizi rovněž schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví. Podle dané normy má například pro řidiče, pracovníky montážních linek nebo pokladní nejnižší povolená teplota klesnout ze současných 18 na 16 stupňů Celsia. V šatnách bude moci spadnout z 20 na 18 stupňů, v umývárnách z 22 na 19 stupňů, ve sprchách z 25 na 19 stupňů a na záchodech z 18 na 15 stupňů.

Ke snižování teploty se vyjádřil i Andrej Babiš, který v pořadu CNN Prima NEWS řekl, že teplotu ve své domácnosti snižovat nehodlá. „Já jsem už důchodce. Žil jsem v Maroku, tak jsem zvyklý na teplo, tak máme dvacet,“ odpověděl s tím, že snižovat teplotu a nosit dva svetry po doporučení Pekarové rozhodně nehodlá.

Bývalý premiér rovněž uvedl, že samozřejmě šetří. „Já šetřím, já zhasínám. Zhasínal jsem i na ministerstvu financí, na úřadě vlády i doma. Učím to rodinu, hlavně manželku, takže ano, všichni šetříme, samozřejmě,“ dodal Babiš.

Zdroj: Novinky.cz, ČTK, Twitter, CNN Prima News

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...