Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Babiš: V případě neúspěchu v boji o Hrad bych usiloval o vítězství v příštích volbách do Poslanecké sněmovny

Kandidát na Hrad Andrej Babiš (ANO) na začátku týdne absolvoval rozhovor pro televizi Nova, ve kterém zodpovídal dotazy moderátorky Báry Divišové. Televize Nova se však rozhodla dát prostor i voličům, kteří Babišovi položili různé otázky. Jak na ně bývalý premiér reagoval?

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Andrej Babiš dostal například otázku od starostky obce Srubec Lenky Malé na pravidla udělování prezidentské milosti. „Myslím, že není důvod je udělovat. Věřím naší justici,“ odpověděl Babiš a zmínil „vymyšlenou“ kauzu Čapí hnízdo. Pokud by zvítězil, všichni z jeho týmu na Hradě by měli bezpečnostní prověrku. „My nekrademe, všichni moji kolegové jsou poctiví,“ dodal.

Na dotaz historika z Muzea Beskyd Jaromíra Poláška Babiš odvětil, že o zvýšení prestiže České republiky by se zasloužil tím, že by aktivně rozvíjel ekonomickou diplomacii. „Pomáhal bych našim firmám prodávat zboží mimo Evropu. Určitě bych jim chtěl pomoci v Asii a Africe,“ řekl Babiš a připustil, že ekonomickou diplomacii by se snažil rozvíjet i s nedemokratickými zeměmi, jako například s Thajskem či Vietnamem.

Divišová následně stočila téma k Číně. „Čína má problém s lidskými právy, ale určitě tam všichni dělají byznys. Naše obchodní bilance je špatná. My desetkrát víc dovážíme než prodáváme. Choval bych se úplně stejně jako lídři Evropské unie a samozřejmě i Spojených států,“ objasnil svůj postoj ohledně vztahů s Čínou.

Babiše následně pobavil dotaz od středoškolského učitele Václava Ondoka, jestli si myslí, že hlava státu by měla korektně znát český jazyk. „Já se česky snažím. Myslím si, že jsem se vylepšil, ale někdy je tam nějaký slovakismus. Pokud bych se stal prezidentem, zapracoval bych na tom,“ ujistil potencionální voliče.

Na poslední otázku moderátorky Báry Divišové, co se bude dít, pokud prezidentské volby prohraje, odpověděl: „Nic, zůstávám předsedou hnutí,“ řekl Babiš s úsměvem. „Říkal jsem pětikoalici, že pokud se mě chce zbavit, ať mě doporučí na Hrad. Pokud prohraju, zůstávám předsedou hnutí a bude to velká motivace pro to, abychom v roce 2025 volby znovu vyhráli. A lidi pochopí, že se nejenom spletli ve vládě, ale i v provládním prezidentovi Pavlovi,“ dodal na závěr bývalý premiér.

Zdroj: TN.cz, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...