Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Dopis s nábojnicí adresovaný Monice byl poslaný z Brna, řekl Babiš. Na akci v Brně ho přivítalo 2000 lidí, z toho 400 odpůrců

Dopis s ostrou nábojnicí adresovaný manželce prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) byl zaslaný z Brna. Babiš to dnes řekl v rozhovoru televizi Nova. Uvedl, že se o dopisu dozvěděl v sobotu ráno, i když jeho ochranka nábojnici v dopisu při rentgenové kontrole pošty odhalila už ve čtvrtek. Babiš odmítl, že by jeho manželku účast na kontaktní volební kampani ohrožovala.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Babiš v sobotu svolal tiskovou konferenci, na které oznámil doručení dopisu s nábojnicí a anonymním vzkazem plným urážek. Šlo podle něj o zastrašování prezidentského kandidáta a jeho rodiny, které nepatří do svobodné společnosti. Policie uvedla, že se věcí zabývá.

Výhrůžky adresované Babišově rodině odsoudili premiér Petr Fiala (ODS), další politici vládních stran i Babišův protikandidát Petr Pavel. Zároveň ale Babiše vyzvali, aby změnil styl své kampaně, která podle některých z nich rozděluje společnost.

„Někdo hodil do schránky v Brně, je tady 250 oranžových schránek, tu obálku, kde byl ostrý náboj. Policie to šetří,“ řekl Babiš, který měl dnes i s manželkou Monikou na brněnském Dominikánském náměstí setkání s voliči.

„Já v tom nevidím nějakou souvislost,“ odpověděl na otázku, zda účast na kontaktní předvolební kampani nemůže jeho manželku ohrožovat. V sobotu přitom Babiš řekl, že dopis s nábojnicí vnímá jako výhrůžku své rodině, která podle něj má strach o život.

Dopis s nábojnicí ochranka přinesla Babišovi v sobotu v osm hodin ráno, řekl dnes prezidentský kandidát, i když ho při rentgenové kontrole pošty pro Babiše odhalila už ve čtvrtek. „My jsme v pátek s Monikou byli od rána v Liberci,“ zdůvodnil dnes časové prodlení. Babiš na Nově také znovu odmítl, že by v kampani vyhrotil atmosféru.

Zhruba 2000 lidí se sešlo na Dominikánském náměstí v Brně

Na pondělní setkání s kandidátem na prezidenta a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem v Brně dorazilo přibližně 2000 lidí. Z toho bylo 400 odpůrců, kteří měli transparenty a hlasitě hlučeli, pískali na píšťalky a zvonili zvonky ještě před příchodem Babiše. Po jeho příchodu pokračovalo hlučení, přes které téměř nebylo slyšet Babišův projev. Babiš mluvil k občanům na mikrofon zpoza ochranky, která ho dělila od davu. Mezi skupinami podporovatelů a odpůrců vznikly strkanice, na místě se situaci snažil uklidnit antikonfliktní tým.

V pátek měl mítink v Brně Babišův protikandidát Petr Pavel. Na setkání s ním přišlo asi 8000 lidí, akce byla bez větších problémů.

Zdroj: ČTK

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...