Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Eva Pavlová hodlá roli první dámy využít naplno: Žena by v této roli měla být vidět!

První dáma si říkat nechce. Tou podle ní byla Hana Benešová. „Raději bych byla nazývána manželkou prezidenta, říká Eva Pavlová. Jaká je její minulost a jak vidí svou budoucnost v roli manželky prezidenta?

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Nechce být jen ozdobou

Manželka prezidenta by podle ní měla mít své zastoupení, vlastní protokol i úřad, aby mohla být přínosem pro společnost. Pavlová v rozhovorech předesílala, že nechce být pouze doprovodem, ale aktivní manželkou prezidenta. „Žena by v této roli měla být vidět, nebýt pouze doprovodem. Měla by naslouchat lidem a zapojovat se do aktivit, které jsou ženám bližší,“ řekla v rozhovoru iDnes.cz ještě před volbami Pavlová.

Obdivuje Hanu Benešovou, bývalou první dámu Spojených států amerických Michelle Obamovou a princeznu Dianu. Roli první dámy hodlá využít. „Je to unikátní možnost vytvořit viditelnou instituci a funkční úřad manželky prezidenta. V mnoha případech může první dáma ovlivnit veřejnost i formou různých záštit pro charitní a další projekty,“ řekla Pavlová pro Deník.cz.

Členství ve straně vnímá jako naivitu

Pavlová, stejně jako její muž, byla členkou komunistické strany. Oba svého členství litují. „Žili jsme v nějaké době, kdy jsme si mysleli, že to, co nám říkají, tak prostě je. Byla to naše naivita. Myslím si, že nám ta zkušenost ale vlastně oběma pomáhá, protože dnes už víme, co bylo špatně,“ vypráví Pavlová.

Její rodiče ve straně nebyli, s obtížemi se dostala na gymnázium v rodném městě Šumperku. Jelikož byla sportovně založená – běhala, lyžovala a závodně střílela, rozhodla se jít po maturitě do armády. „Role žen v armádě v té době nebyla vůbec jednoduchá a já jsem mezi těmi chlapy chtěla něco dokázat, proto jsem si chtěla dodělat vysokou školu. Tím, že mí rodiče nebyli v armádě, ani v komunistické straně, tak pro mě přihláška do strany byla víceméně podmínkou,“ vysvětluje svou účast ve straně. Kariéru v armádě začínala v Košicích, postupně se dopracovala na Generální štáb Armády ČR.

Svého současného manžela potkala poprvé v roce 1985 na vojenské ubytovně v Prostějově, kde oba pracovali. V tu dobu však měli oba partnery. Své ano si řekli v roce 2004 v Olomouci. Pavlová odešla z armády kvůli manželově misi, kdy se společně odstěhovali do Bruselu. Po návratu se věnovala rodině, myslela i na návrat do práce, v tom jí ale zabránil její zdravotní stav. Lékaři Pavlové diagnostikovali zhoubný nádor na štítné žláze. Nyní je už v pořádku, je ale stále pod kontrolou lékařů.

Letos byla zvolena do zastupitelstva obce Černoušek, ve které společně s manželem žije. Pracuje jako asistentka mediačního centra Manofi a je podplukovnicí v záloze, takže v případě nouze může být povolána do služby.

Zdroje dat: iDnes.cz, CNN Prima NEWS, Deník.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...