Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Fiala: Volím Petra Pavla! A právě proto volíme Babiše, vzkazují mu kritici

Asi nikoho nepřekvapí, že premiér Petr Fiala volí generála Petra Pavla. Překvapující ovšem je, že se tím chlubí na sociálních sítích v době, kdy druhé prezidentské kolo stále probíhá. Může se totiž krásně stát, že tím vyprovokuje některé voliče k tomu, aby to nakonec přece jen hodili „nevládnímu“ kandidátovi Andreji Babišovi.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK


„Viděli jsme velmi nepříjemnou volební kampaň, možná nejhorší v novodobé historii ČR,“ řekl novinářům premiér Petr Fiala. Objevovaly se podle něj útoky na lidské vášně, vyvolávání strachu, zpochybňování mezinárodních závazků Česka. Podle Fialy to mělo za cíl odradit voliče, sám však věří, že se to nepovedlo – a znovu veřejnost vyzval, aby v maximální míře využila volebního práva.

Paradoxní je, že právě sám Petr Fiala mohl ovlivnit konečné rozhodnutí některých voličů. Na jeho vládu se valí lavina kritiky kvůli dvojímu přístupu k uprchlíkům z Ukrajiny a chudnoucím obyvatelům Česka. Když tedy Fiala dnes sebevědomě prohlásil, že volil Petra Pavla, kterého po celou dobu prezidentské kampaně Andrej Babiš požaduje za „provládního“, mohl tím Pavlovi uškodit.

„Přijďte, prosím, dnes nebo zítra k volbám. Volte ve prospěch dobré budoucnosti České republiky. Já volím Petra Pavla,“ napsal Petr Fiala na svůj Twitter. Svým vyjádřením rozpoutal bouřlivou reakci.

„Pane premiére, nejsem si vůbec jistý dobrou budoucností s Vámi v čele. Pokud někoho doporučujete vy, tak to je pro mě jasný signál,napsal Ivan Sklenář. „Protože nejsem příznivec vaší vlády, nemůžu volit ani vládního kandidáta,“ zněl další komentář.

Několik lidí v komentářích hrdě uvedlo, že také volili generála Petra Pavla. Někteří ho však volili z důvodu, který současný premiér asi nerad uslyší. „Přišel jsem a volil jsem jako vy PP, a to hlavně proto, aby vás mohl Babiš za dva roky porazit ve volbách a být premiérem,“ vzkázal Fialovi uživatel MiRy.

Zdroj: iDnes.cz, Twitter, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...