Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Je to nejhorší kampaň v mém životě. Ať už to skončí, povzdechl si Babiš. Odsoudil i dezinformaci o úmrtí Pavla

Expremiér a prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) považuje nynější kampaň za „nejhorší ve svém životě“. Takto se vyjádřil pro CNN Prima NEWS při svém příjezdu do sídla svého hnutí ANO ve čtvrtek kolem poledne. Zároveň vyzval, aby policie prošetřila šíření dezinformace, že jeho soupeř v prezidentských volbách Petr Pavel zemřel či zažil klinickou smrt.

Zdroj: Profimedia/ČTK
Zdroj: Profimedia/ČTK

„Odsoudil jsem, co se stalo panu generálovi. Opakovaně jsem vyzval lidi, aby se chovali slušně. Je potřeba, aby to vyšetřila policie a nechť už to skončí, protože je to katastrofa,“ řekl Babiš.

Policie se zabývá dezinformacemi o úmrtí prezidentského kandidáta Petra Pavla, které odkazují na falešný web a údajné prohlášení jeho mluvčí. Pavel na Twitteru uvedl, že žije a vyzval voliče, aby odmítli špinavosti v nadcházejícím druhém kole voleb.

„Ano, žiju. Nikdy jsem nemyslel, že to budu muset napsat na sítě. Někdo rozesílá jménem mé mluvčí falešnou kopii mého webu se zprávou o mé smrti. Antikampaň dosáhla nového dna, pojďme tomu říct rázné ne ve volbách,“ sdělil dnes na sociálních sítích Pavel. Odesláním falešné zprávy se podle něj už zabývá Policie ČR.

„I když jsme soupeři, tak s vámi absolutně souhlasím. Je to hnus a mrzí mě, že se někdo k něčemu takovému sníží. Policie by to měla důkladně prověřit, stejně jako to dělá v případě anonymu, který mi vyhrožuje smrtí. Držte se,“ napsal dnes na Twitteru Babiš. Petr Pavel mu za jeho slova podpory poděkoval.

Současná kampaň je obrovský HNUS

Předseda hnutí ANO si zároveň pro CNN Priman NEWS postěžoval, že současná kampaň je „obrovský hnus“. „Je to nejhorší kampaň v mém životě. V životě jsem nic takového nezažil,“ zdůraznil expremiér. Nechtěl přitom hodnotit, jak si ve své kampani vede. „Myslím, že to zhodnotí voliči,“ dodal Andrej Babiš, který podle sázkových kanceláří i průzkumů není favoritem na vítězství.

Druhé kolo prezidentských voleb se koná v pátek a v sobotu 27.-28. ledna. Během sobotního odpoledne již Česká republika bude vědět, kdo se stane příštím českým prezidentem. Ten ve funkci nahradí dosluhující hlavu státu Miloše Zemana.

Zdroj: CNN Prima NEWS, ČTK

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...