Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Lidé vypískali premiéra Fialu při mítinku na Zlínsku

S blížícími se komunálními volbami se zástupci politických stran rozjeli do měst a obcí sbírat podporu pro své kandidáty. Vzhledem k současné atmosféře ve společnosti na ně zdaleka ne všude lidé čekají s otevřenou náručí. Doposud se bouřlivé reakce odehrávaly především na mítincích šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Po uplynulém víkendu má ale podobnou zkušenost i předseda ODS Petr Fiala, který na jedné ze svých moravských zastávek narazil na tvrdý odpor občanů.

zdroj: Shutterstock
zdroj: Shutterstock

Předseda vlády, která v posledních měsících nemá zrovna na růžích ustláno, o uplynulém víkendu navázal na své cesty Českem návštěvou Olomouckého a Zlínského kraje. „Sobotu jsem strávil na Olomoucku a Zlínsku, kde jsem se mohl potkat s řadou občanů a diskutovat,” napsal Fiala v jednom ze svých příspěvků z víkendových setkání. Ta zahájil i v doprovodu svého lidoveckého kolegy Mariana Jurečky v Olomouci.

Z videa a fotek bylo patrné, že zájem o setkání s politiky byl nesrovnatelně nižší, než na jaký jsme zvyklí z Babišových mítinků. Toho si také všimla řada lidí v diskuzi, kde se objevila spousta ironických poznámek. „Ono to spíš vypadá, jako bys jim odháněl zákazníky. Na tržnici jich bývá mnohem víc”.  A co Otrokovice, taky dobrý? Proč je sem nedáte?”, naráželi někteří na předposlední Fialovu sobotní zastávku v Otrokovicích, o které na jeho sociálních sítích z pochopitelného důvodu nepadlo ani slovo. Jak je patrné ze záběrů dostupných na internetu, už při příchodu premiéra a jeho doprovodu k místnímu kulturnímu domu se začalo ozývat hlasité pokřikování „fašista”, „demise” nebo „Proč nemáš tepláky, frajere?”

Poté, co jeden z protestujících přistoupil k Fialovi, aby mu sdělil svůj nesouhlas s jeho politikou, se na místě vytvořil hlouček odpůrců. Za doprovodu nadávek a emotivního vyjadřování nesouhlasu s postupem vlády vůči válce na Ukrajině a drahým energiím došlo i na výhrůžku od jedné z žen „Spravedlnosti neutečeš.” To vše za hlasitého zvuku vuvuzel, kvůli čemuž Fiala svou snahu o diskuzi s odpůrci po několika minutách vzdal. „Dámy a pánové, pokud na mě budete křičet, což sice můžete, tak pak nebudeme diskutovat. Vy si nechcete povídat. To nejde.”

Lidé na Fialu pokřikovali „Táhni na Ukrajinu”, „My nejsme ve válce, ty nás do ní zatahuješ”, „Kdo tam posílá zbraně?”, „Proč nepodporujeme Českou republiku, proč podporujeme Ukrajince?” nebo „Proč vláda nepomáhá našim děckám?” Jakoukoliv snahu Fialy o odpověď ale hlouček znovu přehlušil pískotem a provoláváním slov „Kecy v kleci” a vybízením k demisi vlády.

Pod záběry z nepovedeného víkendového setkání v Otrokovicích se mezi kritickými komentáři sem tam dají najít i slova podpory. „Pane premiére, viděla jsem video z Otrokovic a je mi stydno za ty místní obyvatele, pro které mě momentálně nenapadá slušný výraz. Jsem ráda, že jste premiérem Vy v této nelehké době.”

Další se zamýšlí nad postojem odpůrců kritizujících postoj vlády k válečnému konfliktu na Ukrajině. „Chápu lidi, že jsou proti válce, nechtějí s tím nic mít, ale je tu velké ALE. Jsme součástí EU a rada EU rozhodla o vzájemné pomoci. Takže naše vláda nemůže najednou couvnout a říct ne, my pomáhat nebudeme. Pak by to EU považovala za nespolupráci. Takže občane, uklidněme se.”

Zdroj:
Twitter, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...