Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Moderátorka Witowská si vjela do vlasů s Babišem kvůli jeho mítinkům. Nakonec se mu veřejně omluvila

Šéf hnutí ANO si proti sobě popudil nejen své odpůrce, které před nedávnem nazval fašisty a nacisty, ale i řadu svých politických soupeřů. Teď k nim přibyla i známá moderátorka České televize Světlana Witowská. Mezi oběma došlo včera na sociální síti k výměně názorů s nečekaným koncem.

zdroj: Nextfoto
Světlana Witowská na zahájení Festivalu Jiřího Menzela, zdroj: Nextfoto

Odstartovala ji Witowská poté, co zveřejnila příspěvek, ve kterém zmínila nedávné Babišovy výroky o fašistech a nacistech, které pronesl na adresu svých oponentů na mítinku v Táboře. Bývalého premiéra namíchnul fakt, že ho hodila do stejného pytle s poslankyní ANO Andreou Babišovou, která chtěla poslat bývalého poslance Jana Farského do koncentráku za jeho výroky k událostem roku 1968. Dotklo se ho také tvrzení, že se za svá slova neomluvil.

„Paní Witowská, neříkáte pravdu. Příště se dívejte na Čau lidi nebo na naše tiskovky a dozvíte se pravdu,” vyzval moderátorku Babiš, kterému se od ní dostalo odpovědi: „Čau lidi? Co to je?”

„V tom vašem Čau lidi je ta pravda kde?”, vložili se do diskuze další aktéři. Jiní si zase neodpustili štiplavou poznámku na adresu Witowské: „Tak traduje se to o ČT.. a na každém šprochu pravdy trochu.”

Pak se znovu ozvala Witowská: „Vy jste zase našel můj účet? Posledně jste se ptal, čím přikládáte pod kotel a když jsem odpověděla ‚nacisti a fašisti v Táboře‘, tak jste nereagoval. Omluvu jsem bohužel nezaznamenala. Pokud jste se veřejně omluvil, pak se já veřejně omlouvám Vám,” napsala moderátorka a neodpustila si poznámku: „A co říkáte na jmenovkyni?”

„Jasně, omluvil, několikrát. A děkuju,” odpověděl už v přátelštějším duchu Babiš. „Co říkám na paní poslankyni Babišovou, myslíte? Měla by udělat totéž, co já, a omluvit se panu Farskému. To, že příspěvek rychle smazala, podle mě nestačí.”

Video z Babišova mítinku lidem připomnělo Jakeše

Na Twitteru také začalo kolovat video z Babišova mítinku, na kterém kritizoval podobu příspěvku na děti.

„Kdo to mluví? To je Sládek, nebo Okamura?” vyjádřil se k videu člen Pirátské strany Tomáš Martínek. Pasáž o platu Pekarové zase mnohým připomněla slavný projev z předlistopadové éry. „Připomíná mi to projev Jakeše z Červeného Hrádku. Fakt jsme volbami vybrali zatáčku na poslední chvíli.”

„Tady už chybí jen, aby v červeném kabrioletu přijel Dejdar s Kaiserem,” poznamenal další z mnoha diskutujících.

Zdroj:
Twitter, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...