Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Nahraje duel Nerudové s Pavlem do karet Babišovi? Všechno nasvědčuje tomu, že ano

Čím víc proti sobě půjdou tábory příznivců favoritů prezidentských voleb Petra Pavla a Danuše Nerudové, tím lépe pro jejich největšího soupeře Andreje Babiše (ANO). Znechucení voliči pak totiž snáze vzdají druhé kolo voleb, a tím mohou dopřát vítězství šéfovi hnutí ANO. Tento názor zastávají odborníci Jakub Horák, Karel Pluhař a Karel Křivan. V čem je skrytá síla Andreje Babiše?

Zdroj: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com
Zdroj: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Průzkumy veřejného mínění dávají největší šance postoupit do druhého kola expremiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, bývalému šéfovi Vojenského výboru NATO Petru Pavlovi a bývalé rektorce Mendelovy univerzity Danuši Nerudové.

Předpokládá se, že v druhém kole prezidentských voleb se objeví Andrej Babiš, jehož největší slabinou jsou veřejné debaty, jak se již mnohokrát ukázalo. Bývalý premiér častokrát neudrží emoce a má sklon k aroganci. Jeho zvolená strategie – minimálně do konce tohoto roku se neúčastnit veřejných debat – je tedy velmi chytrým krokem, který mu v konečném součtu může velmi nahrát na finální smeč.

„Andrej Babiš jako zatím předpokládaný účastník i druhého kola zvolil „zemanovskou“ taktiku, kdy nechodí s Pavlem a Nerudovou do debat, doufá, že se rozhádají mezi sebou a ti voliči, jejichž kandidát se do druhého kola nedostane, pak znechuceně ve druhém kole nepřijdou k volbám. Není to nereálný scénář a už jsme ho v minulém duelu Zeman–Drahoš zažili,“ řekl Novinkám Horák.

Pluhař s jeho názorem souhlasí. „Babiš účast v debatách nepotřebuje. Každý ho zná a ví, proč ho volit nebo odmítnout. Je pro něj daleko výhodnější nechat svoje vyzyvatele bojovat mezi sebou a čekat na soupeře. Babišovou strategií nejspíš bude, že jako prezident donutí vládu pracovat pro lidi. A to v momentě, kdy vládě důvěřuje pouhých 28 procent lidí, může volby rozhodnout,“ řekl Novinkám.

Babiš je momentálně ve skvělé pozici

Andrej Babiš moc dobře ví, co dělá. V rámci své prezidentské kampaně objíždí celou republiku, místo účastí na vyhrocených jednání vesele peče vánočky, komunikuje jen se svými příznivci, a upevňuje si tak svoji pozici. A pravděpodobně bude jen s úsměvem sledovat, jak se budou jeho největší konkurenti srážet mezi sebou. Profitovat z toho bude ve finále pouze a jen on sám. Zda tomu tak skutečně bude, se dozvíme v nadcházejících týdnech.

Zdroj: Novinky.cz, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...