Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Nerudová reagovala na debatu ČT: Andrej Babiš je zlo. A dnes jsme se o tom mohli opět přesvědčit

Prezidentský kandidát Andrej Babiš dorazil do předvolebního duelu České televize s druhým prezidentským kandidátem generálem Petrem Pavlem. V duelu se do sebe ostře pustili kvůli válce, ekonomice i vlastní minulosti. Na debatu zareagovala také Danuše Nerudová, která veřejně podporuje Petra Pavla a Babiše po prvním kole prezidentských voleb označila za „zlo“.

Zdroj: ČTK/Profimedia
Zdroj: ČTK/Profimedia

Danuše Nerudová, stejně jako většina obyvatel České republiky, sledovala vyostřenou nedělní diskuzi prezidentských kandidátů. Babiš původně účast v debatě ČT odmítl, na poslední chvíli na ni ale dorazil a řekl, že změnil názor po dnešní návštěvě bohoslužby za vlast v katedrále svatého Víta na Pražském hradě, které se stejně jako Pavel zúčastnil.

Ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity na svém Twitteru znovu zopakovala, že Babiš je zlo. „Andrej Babiš je zlo. A dnes jsme se o tom mohli opět přesvědčit,“ napsala Nerudová na Twitteru.

Někdejší rektorka Mendelovy univerzity včera také reagovala na sobotní mimořádné vyjádření expremiéra Andreje Babiše. Bývalý premiér a šéf hnutí ANO uvedl, že jeho ženě Monice měl anonym odeslat obálku s ostrým nábojem a urážkami. Nerudová jasně odsoudila jakékoliv formy násilí či výhružek, ať už jde o kteréhokoliv kandidáta.

„V tomto týdnu jsem obdržela dopis, kvůli kterému mám k dnešnímu projevu Andreje Babiše asi také co říct. Není to totiž tak, že by tyto praktiky používal jen jeden tábor. Násilí nesmí mít v naší společnosti místo, a to v žádné podobě,“ uvedla Nerudová na sociálních sítích.

K tomu Nerudová zveřejnila obsah dopisu, který prý před pár dny obdržela. Ze zprávy vyplývá, že autory zprávy mají být podporovatelé hnutí ANO. Ti se do ekonomky obuli kvůli tomu, že během tiskové konference po prvním kole prezidentské volby označila Babiše za zlo. Jak již bylo zmíněno, svá slova po skončení debaty na České televizi znovu zopakovala.

Zdroj: Twitter, ČTK, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...