Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Organizátoři demonstrací chtějí přiložit pod kotlem. Dosavadní protesty byly prý jen začátek. Zamíří za prezidentem a poslanci

K ještě intenzivnějšímu postupu se rozhodli organizátoři protestních akcí Česká republika na 1. místě. Přesvědčila je k tomu účast na druhé demonstraci na Václavském náměstí a v dalších městech. Podle nich se protestů zúčastnil dohromady zhruba stejný počet lidí jako 3. září. To jim dodalo chuť k dalším krokům, které nastínili na sociálních sítích.

zdroj: Shutterstock
zdroj: Shutterstock

„Nenásilná revoluce ve středu začala. Myslím si, že bychom měli přejít do nějaké větší aktivity a ne se potkávat jednou za měsíc na Václaváku a tam říkat, že chceme demisi,” vzkázali svým příznivcům po středečních protestech jejich svolavatelé Ladislav Vrábel a Jiří Havel. Vrábel přiznal, že v případě nízkého zájmu lidí byli připraveni posunout své aktivity z náměstí ve městech na ideologickou úroveň. K tomu se ale aspoň prozatím nechystají, oba budou pokračovat ve svých plánech.

12. října hodlají se svými sympatizanty vyrazit z Hradčanského náměstí na Pražský hrad, kde mají v plánu předat prezidentovi petici k demisi vlády. Poté zamíří před Úřad vlády, aby se osobně setkali s poslanci. „Doufám, že nás bude hodně. Půjdeme pozdravit naše ministry, kteří půjdou zrovna od dvou hodin řešit nějaké důležité věci o tom, jak nás globalisti můžou ještě víc odrbat. Chceme jim všem oznámit, že si přejeme jejich demisi a že už to myslíme vážně,” nastínil nejbližší plány projektu Česko na 1. místě Vrábel.

Další demonstrace má přijít na řadu 28. října. Do té doby chtějí aktivisté uspořádat několik dalších akcí, jejichž konkrétnější podobu oznámí v následujících dnech. „Uvažujeme o tom, že bychom chodili ke koaličním poslancům do jejich kanceláří, abychom jim dali najevo, že chceme konec této šílené vlády.”

zdroj: Shutterstock

Havel: Do dvou měsíců budeme bez plynu

Vrábel s Havlem tvrdí, že i přes kroky, které vláda v posledních dnech přijala, včetně zastropování cen energií, je situace v zemi ještě horší, než na začátku září, kdy proběhla první demonstrace. V souvislosti s nedávným poškozením plynovodů Nord Stream, které označují za útok i na ČR, nastínili možné černé scénáře dalšího vývoje: „Máme vybombardovaný Nord Stream 1, Nord Stream 2, to znamená, že za dva měsíce tady nebudeme mít plyn. Oni mají sice něco v zásobnících, ale otázkou je, kolik a jestli nám Němci něco z toho dají.”

Spolupořadatel demonstrací Jiří Havel zmínil údajné snahy novinářů o narušení středeční demonstrace za pomoci Ukrajinců. „Ono jim to nevyšlo, protože i Ukrajinci vědí, že to, co se tady děje, není namířeno proti nim. My jsme humanisti, nejsme necitové, ale myslím si, že i Ukrajinci si už konečně uvědomují, co se tady děje, a že my paradoxně bojujeme i za ně. My chceme, aby ta válka na Ukrajině skončila.”

Překlad projevu německé europoslankyně hitem internetu 

Středeční demonstrace se stala předmětem diskuzí také díky svéráznému překladu projevu německé europoslankyně Christine Anderson.

„Neskutečné, oni dělají z lidí vážně jen zmanipulované ovce,” okomentoval „cenzuru” projevu europoslankyně na svém twitteru pirátský poslanec Tomáš Martínek. „Už i ty demonstrace začínají být ostuda,” myslí si někteří. „Jen doufám, že se na tohle podívají účastníci demonstrace, kteří tam byli proto, že jim vadí zdražování ruku v ruce s chabou komunikací vlády. I když neradi, zjistí, že se vlastně stali užitečnými idioty.”

Zdroj:
YouTube, iDnes

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...