Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Pavel žadoní o lajky, sdílení a komentáře: K porážce světa Andreje Babiše budu potřebovat dosah!

Do druhého kola prezidentských voleb zbývají necelé dva týdny, a tak oba kandidáti nemarní čas a začali usilovně bojovat o hlasy voličů. Kandidát na prezidenta, šéf hnutí ANO Andrej Babiš, začal zostra a proti svému soku Petru Pavlovi nasadil tvrdou rétoriku. Generál Pavel ovšem obratem reagoval skrz sociální sítě.

Zdroj: Profimedia/ČTK
Zdroj: Profimedia/ČTK

Začátkem týdne se na některých místech v Česku objevily billboardy, na nichž Babiš šíří strach z války, kterou připisuje bývalému generálovi. Se zdvihnutým obočím a prstem Babiš sám sebe označuje za „diplomata, ne vojáka“. Odborníci tento strategický krok v kampani přirovnávají k billboardům současné hlavy státu Miloše Zemana, který před pěti lety spojoval svého protikandidáta Jiřího Drahoše s migrační krizí.

Babiš také přirovnal Pavla k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. „Víte, v které zemi v Evropě a blízko nás je prezidentem komunistický rozvědčík? Ano, máte pravdu, v Rusku. Prezident Putin byl nasazen jako agent KGB v 80. letech v Berlíně. A na toto byl připravován pan Pavel, aby byl vysazen do týlu nepřítele a získával tam lidi pro spolupráci,“ prohlásil expremiér na tiskové konferenci.

Pavel: Druhé kolo bude střetem dvou světů

Pavel naopak označuje Babiše za chaotika. „Druhé kolo bude střetem dvou světů. Toho, který reprezentuje A. Babiš a s ním M. Zeman. Světa chaosu, neřešení problémů, osobního prospěchu a zákulisních vlivů. Proti tomu stojí můj svět, který je férový, slušný, důstojný a snaží se nabízet řešení, respekt k pravidlům,“ napsal na Twitteru.

Genrál v pondělí také vyzval všechny své příznivce na sociálních sítích, aby lajkovali, komentovali a sdíleli jeho příspěvky. „Babišovo dezinfo jede naplno. Šíří lži s jediným cílem – odradit dostatek voličů. Proti nim musíme bojovat pravdou a na její šíření potřebuji dosah. Počítám s vaší pomocí. Dejte si mě sledovat na všech sítích, lajkujte, komentujte a sdílejte můj obsah a společně lži porazíme,“ vzkázal všem svým voličům.

Babiš s Pavlem se utkají za dva týdny v druhém kole prezidentské volby. Šéf hnutí ANO Babiš při ohlášení prezidentské kandidatury uvedl, že povede pozitivní kampaň. Dnes řekl, že až do sobotní tiskové konference nechal být lži vůči své osobě, nyní si je už ale líbit nenechá. 

Zdroj: ČTK, Twitter, Instagram, redakce

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...