Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Pavlův „přítel“ Petr Kolář terčem útoku: Fridrichová se do něj obula na Twitteru, Witowská svého partnera tvrdě brání

Bývalý diplomat a konzultant Petr Kolář, jenž se objevoval po boku nově zvoleného prezidenta Petra Pavla, vzbuzuje velké rozpaky. Jako na kontroverzní osobu na něj upozorňuje např. Lenka Zlámalová ze serveru Echo24. Nyní se do něj obula také moderátorka České televize Nora Fridrichová.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Nový tým nedávno zvoleného prezidenta Petra Pavla pomalu nabírá obrysy. Pozornost se upíná na Petra Koláře a na jeho případnou budoucí funkci na Hradě. Právě Kolář stál u zrodu Pavlovy kandidatury na prezidenta. Pavel se nechal slyšet, že si ke Kolářovi rád přijde pro radu, tedy se dá předpokládat, že je i nadále čeká užší spolupráce.

Sám Kolář o své spolupráci s Pavlem nikdy nemlčel. Veřejně jej podporoval a se svou partnerkou, známou moderátorkou Světlanou WItowskou, se pravidelně fotil ve flanelových košilích, symbolu Pavlovy kampaně. Zvoleného prezidenta také doprovodili do volebního štábu, kde s ním slavili.

Jakou roli ale bude hrát v Pavlově týmu po jeho zvolení, je stále v otazníku. Kolář jen sdělil, že zcela jistě nedostane na Hradě pozici placeného poradce, protože rád funguje jako solitér. „Já to naprosto respektuji, proto taky jsme se domluvili na tom, že nebude součástí týmu, ale že bude přispívat radou tam, kde ji budeme chtít,“ vysvětloval Pavel v superdebatě Blesku.

Chybí odpovědi na legitimní otázky, uvedla Fridrichová

Kolář se snaží svou transparentnost projevit mimo jiné tím, že poskytuje rozhovory. V nedávném rozhovoru pro deník Právo například uvedl, že odmítá přirovnání, že by měl být Pavlovým Martinem Nejedlým, tedy neplaceným poradcem s nejasnými aktivitami. Spekuluje se u něj například o úzkých vazbách na Kreml. Obrázkem z novin se pochlubil na Twitteru a zároveň poslal vzkaz novinářce Lence Zlámalové, která jej k Nejedlému přirovnala na serveru Echo24.

Toho se ale chytla moderátorka České televize Nora Fridrichová, jež Kolářovi vyčetla, že ukazuje na Zlámalovou, aniž by alespoň odkázal na její článek, kde se o kontroverzích kolem jeho osoby blíže rozepisovala: „Když tu tagujete Lenku Zlámalovou, na kterou tu teď někteří lidé díky tomu nevybíravě útočí, je fér dát odkaz i na její text, aby pochopili, oč jde. Otázky, které Václav i ona zvedli, jsou legitimní, a nedostali na ně odpověď,“ napsala Kolářovi.

„Promiňte, na kterou legitimní otázku jsem neodpověděl? Od zvolení Petra Pavla jsem na žádost různých médií poskytl bezpočet rozhovorů, za což mě Lenka Zlámalová v ČT kritizuje, zdá se jí, že to přeháním a chvástám se, a pak chce rozhovor. Byla první, koho jsem odmítl,“ reagoval Petr Kolář na tweet Fridrichové.

Fridrichová si navíc myslí, že Kolář naopak transparentní příliš není, jelikož neodpovídá na legitimní otázky. Nepopsal podle ní dostatečně podrobně, jakou práci vykonává v soukromé americké společnosti Squire Patton Boggs (SPB). „Novináři se ptají na Vaše angažmá v privátní sféře, konkrétně pro SPB. Když se na to zeptal Václav, od Světlany se tu dozvěděl, že se ČT bulvarizuje. Lenka si tu čte, jak je špatná novinářka. Klienty jste ale zveřejnit odmítl a přesně právě proto na ně dostáváte otázku,“ napsala.

Witowská trvá na své výhradě vůči Moravcovi

Zmínila tím právě bývalou kolegyni z České televize a Kolářovu partnerku Světlanu Witowskou. Ta se následně do diskuze také zapojila. „Připomenu mou výhradu. A na ní trvám. Mohli by si novináři, včetně Václava Moravce odpustit spojování jména Petra Koláře s Martinem Nejedlým?“ uvedla a zopakovala, že přirovnání je podle ní přihlouplé a drzé, protože její partner celý život sloužil této zemi. Toto tvrzení již zmiňovala na svém twitterovém účtu, kde se dočkala spíš kritiky než podpory (více ZDE).

Zdroj: Blesk.cz, Parlamentnilisty.cz, Twitter, redakce

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...