Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Petr Pavel zemřel, uvádí falešný web. Antikampaň dosáhla nového dna, uvedl generál. Případem se zabývá policie

Na falešných webových stránkách kandidáta na prezidenta Petra Pavla se šíří dezinformace, že měl generál ve výslužbě zemřít. Stránky jsou na první pohled nerozeznatelné od těch pravých. „Generál je v pořádku,“ ujistil jeho tým. Případem se již zabývá policie.

Zdroj: Profimedia/ČTK
Zdroj: Profimedia/ČTK

„Tým kandidáta na prezidenta České republiky Petra Pavla vyjadřuje upřímnou soustrast rodině, blízkým a kolegům generála Petra Pavla, který brzo ráno ve čtvrtek 26. ledna 2023 náhle zemřel,“ uvádí web Generalpavel2023.com.

„Je to poplašná zpráva, dezinformace. Pan generál je samozřejmě v pořádku. Zvažujeme právní kroky, nyní se musíme poradit ohledně následujícího postupu,“ sdělila iDNES.cz Pavlova mluvčí Markéta Řeháková s tím, že jde o první upozornění na tuto dezinformaci.

Na špinavou hru reagoval také sám Pavel. „Ano, žiju. Nikdy jsem nemyslel, že to budu muset napsat na sítě. Někdo rozesílá jménem mé mluvčí falešnou kopii mého webu se zprávou o mé smrti. Antikampaň dosáhla nového dna, pojďme tomu říct rázné ne ve volbách! Sdílejte, pravda znovu zvítězí,“ napsal na Twitteru.

Motiv vytvoření takového webu je podle politologa Miloše Greogora samozřejmý. Jak uvedl Greogor pro iDnes.cz, jasným cílem je odradit voliče Petra Pavla a přesvědčit je, aby této informaci věřili a k volbám nakonec vůbec nepřišli. Doplnil, že se bohužel vzniku falešných webů nedá zabránit.

Velké nepříjemnosti v minulých dnech řešil také Pavlův oponent Andrej Babiš. Nejprve o víkendu oznámil, že jeho ženě Monice někdo poslal obálku s nábojnicí. O pár dnů později bývalému premiérovi někdo prostřednictvím anonymního dopisu vyhrožoval, že v případě, že vyhraje volby, zavraždí ho. Babiš kvůli výhružkám zrušil kontaktní kampaň, aby ochránil svoji rodinu i své voliče.

Zdroj: iDnes.cz, redakce

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...