Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Pravdomluvný kandidát, vysmál se Babiš Pavlovi na Twitteru. V komentářích sklidil tvrdou kritiku, reagoval i Pavel

První diskusní duel mezi expremiérem Andrejem Babišem a generálem ve výslužbě Petrem Pavlem má dohru na sociálních sítích. Šéf hnutí ANO na svém twitterovém účtu sdílel pasáž z debaty, kde Petr Pavel uvádí, že je Babiš kandidátem proruského tábora v této zemi, pokud on má být provládním kandidátem. O 3 a půl minuty ho online redaktorka Kateřina Perknerová upozorňuje, že na začátku uvedl, že je Babiš proruským kandidátem, což Pavel odmítl s tím, že řekl, že „spadá do toho světa“.

Zdroj: Profimedia/ČTK
Zdroj: Profimedia/ČTK

Babiš tento úsek z debaty sdílel na svém Twitteru se slovy „Pravdomluvný kandidát“. Místo slov podpory se ale dočkal téměř samé kritiky. „Pane předsedo, být vámi, tak se k téhle debatě vůbec nevracím. Opět jste totiž prokázal svoji naprostou neznalost a tupost, když jste nevěděl, že Jugoslávie byla v Evropě. Mám vám to sestříhat nebo vám tak ostuda stačí takhle? Děkuji,“ zkritizoval Babiše Lukáš Valenta.

Chápu, těžké pochopit rozdíl mezi “kandidát proruského tábora” a “proruský kandidát”. Vysvětlím. Proruský kandidát vyjadřuje proruské postoje. Kandidát proruského tábora nemusí vyjádřit proruské postoje, ale bude za svého přijímán lidmi s proruskými názory. Chápeme?,“ pokusil se vysvětlit rozdíl termínů Andrej Poleščuk.

„Soudruhu Babiši, říkejte si, co chcete, smějte se, kdy chcete, lidé Vás naštěstí už prokoukli a Vy se prezidentem této krásné země nikdy nestanete,“ vzkázal prezidentskému kandidátovi Pavel Kroupa.

K videu se vyjádřil také český Politik Pavel Telička: „Doporučuji emoce stranou, potrénovat mozek a uši a pak si to poslechnout ještě jednou. Konstatoval, že jste hradním kandidátem a kandidátem proruského tábora. Cítíte ten rozdíl? A pak tu vazbu, „pokud já jsem… (tedy jakože nejsem), tak pan Babiš je …, napsal Telička.

Na tweet reagoval i jeho protikandidát Petr Pavel: „Zdá se mi, že se Andrej Babiš a jeho tým v předvolebním shonu přestávají soustředit. Pane předsedo, možná si ten sestřih pusťte ještě jednou, tentokrát v klidu. Ale jinak děkuji za potvrzení mých slov,“ uvedl Pavel.

Zdroj: Twitter, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...