Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

V Česku začíná být teplá voda na příděl: Zlý sen? Nikoliv, pouze holá realita

Velké pozdvižení vyvolalo nové opatření, které se zavádí v některých bytových domech v Česku. Jedná se o omezení cirkulace teplé vody, jehož cílem je ušetřit na energiích potřebných k ohřátí vody. Pro některé teplo natolik zdražilo, že přistoupili k tak potupnému kroku, jako je omezit lidi na teplé vodě.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

V sousedním Německu se z tohoto způsobu stává naprostý standart. Jak se ukazuje, jedná se o velmi jednoduchý, a hlavně efektivní způsob na ušetření finančních prostředků, a dle některých to nemůže ohrozit komfort obyvatel. V liberecké Ruprechtické ulici se nájemníci dohodli, že teplá voda bude k dispozici pouze ve třech intervalech, a to dvě hodiny ráno, hodinu v poledne a dvě hodiny večer. Po zbytek dne se voda nahřívat nebude, a lidé se tak mohou umýt pouze vodou studenou.

„To si snad dělají srandu. Chodím na celodenní šichty od 9:00 do 22:30 a než dojedu domů, tak je 23:00. To budu chodit špinavá a smradlavá z kuchyně? A ráno to mám stíhat jak?“ dodala jedna z naštvaných obyvatelek, která byla jednoznačně přehlasována.

Jak se ukazuje, ne každý pracuje v kanceláři. Většina lidí dělá na směnný provoz, který je v Česku opravdu rozšířený. Tito lidé by prakticky neměli možnost využít teplou vodu. Jenže jak jinak časové bloky nastavit? A je to vůbec v 21. století normální, ptají se lidé v České republice. Například nemocný člověk se častokrát sprchuje několikrát denně, pokud je zpocený. 

Dalším problémem, kromě omezení teplé vody, je i nedostatek plynu. Lidé prý topí lidově řečeno na plné pecky a na úspory kašlou. Jenže i tomuto kroku napomohlo samo počasí, kdy teploty ráno klesají pod 10 stupňů a v bytech bývá chladno. Někteří poukazují na domovy seniorů, které jsou zbytečně přetopené a nedostane se pak na běžné zatopení v domácnosti.

Na sociálních sítích se naopak spousta lidí chlubí tím, jak topí doslova na plný kotel a fotí třeba termostaty s 25 stupni, což už je opravdu hodně. Mohlo by se zdát, že to jsou jen extrémní případy, kdy lidé ukazují, že se nechtějí žádným způsobem omezovat.

Zdroje: AA zdraví, CNN Prima News, TN.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...