Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Topolánek prozradil, jak se chovali bývalí premiéři na setkání: Slušný Zeman, vtipný Klaus a příjemný Babiš

Slušný Miloš Zeman, vtipný Václav Klaus a příjemný Andrej Babiš. Takoví byli podle bývalého premiéra Mirka Topolánka jeho političtí kolegové na pondělním slavnostním setkání v Kramářově vile, které se konalo u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky.

Zdroj: yakub88 / Shutterstock.com
Zdroj: yakub88 / Shutterstock.com

Petr Fiala (ODS), který je 13. premiérem za dobu existence samostatného Česka, se v pondělí v podvečer setkal v pražské Kramářově vile s devíti svými předchůdci ve funkci předsedy vlády. Pozval je s jejich doprovodem na slavnostní večeři u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky.

Spokojený a nadšený byl viditelně po společné večeři bývalých premiérů Mirek Topolánek. „Bylo to na téma ‚Premiéři, jak je neznáte‘. Slušný Miloš Zeman, vtipný Václav Klaus a příjemný Andrej Babiš,“ popsal Topolánek na Twitteru slavnostní večeři. Spolu s ním usedli ke stolu bývalí premiéři sociální demokracie – Miloš Zeman, Vladimír Špidla a Jiří Paroubek, a dále Jan Fischer, Jiří Rusnok nebo kandidát na prezidenta Andrej Babiš.

Setkání všech bývalých předsedů vlád nemuselo podle Topolánka dopadnout dobře. „Byl to riskantní počin, ale povedlo se to,“ glosoval na sociální síti Topolánek, který v současné době pracuje v teplárenském průmyslu.  „Navíc jsme tam měli to nejlepší, co na nás je. Ženy!“ dodal bývalý premiér k setkání. 

Fiala označil akci v Kramářově vile za zvláštní

„Nejde o to, abychom probírali nějaká konkrétní témata, myslím, že bychom se na řadě politických otázek určitě neshodli. Nezapomeňme, že řada těch bývalých premiérů jsou navzájem bývalí političtí soupeři, někteří jsme i současní političtí soupeři,“ řekl současný premiér Petr Fiala novinářům. Setkání má vedle oslavy 30 let od vzniku samostatné ČR ukázat, že nad politickým soupeřením a spory stojí společný zájem Česka. „Že jsme schopni v takto slavnostní chvíli sednout si k jednomu stolu a povídat si. Myslím, že už v tom je ta hodnota,“ uvedl Fiala.

Z akce se podle úřadu vlády omluvili první úřednický premiér Josef Tošovský a někdejší sociálnědemokratický ministerský předseda Bohuslav Sobotka. Stanislav Gross, který byl šéfem vlády od léta 2004 do jara 2005, před osmi lety zemřel.

Zdroj: TN.cz, Twitter, ČTK

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...