Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Topolánek se obul do Zemana: „Recykluje pouze staré kydy, lži a urážky. Ještěže už jde do p*dele!“

Poslední rozhovor Miloše Zemana ve funkci českého prezidenta pro CNN Prima NEWS opět nadzvedl ze židle některé politické osobnosti. Končící hlava státu totiž jako již tradičně použila několik kontroverzních či urážlivých výroků. Opřel se mimo jiné do místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL) a expremiéra Mirka Topolánka, který si kritiku nenechal líbit.

Zdroj: Zdroj: yakub88 / Shutterstock.com
Zdroj: Zdroj: yakub88 / Shutterstock.com

Miloš Zeman několik dní před svým odchodem z prezidentské funkce v pořadu Partie Terezie Tománkové rozhodně nešetřil ostrými a urážlivými výroky či srovnáními, které vyvolaly bouřlivé reakce na sociálních sítích. Jednou z hlavních kontroverzí byla jeho slova na adresu Tchaj-wanu.

„Jsme proexportní ekonomika a prezident by měl dělat ekonomickou diplomacii. Politik by měl podporovat vývoz do Číny místo toho, aby dělal protchajwanské provokace, které mají odvetné kroky,“ prohlásil Zeman v rozhovoru. „Podporovat Tchaj-wan je jako podporovat henleinovce,“ dodal, čímž narážel na Sudetoněmeckou stranu, která prosazovala zájmy sudetských Němců za první republiky.

Na Zemanova slova směrem k Tchaj-wanu reagovala na sítích řada politiků. „98 procent obyvatel Tchaj-wanu tvoří etničtí Číňané, henleinovci reprezentovali německou menšinu,“ napsal na Twitter například poslanec TOP 09 Marek Ženíšek.

„Snad na každou druhou větu v rozhovoru prezidenta Miloše Zemana mám chuť reagovat a prokazovat, že je to jinak. Neudělám to, nechám to v tuto chvíli historikům a komentátorům. Raději se budu soustředit na budoucnost včetně spolupráce s nově zvoleným prezidentem Petrem Pavlem,“ napsal šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Na Zemanovu kritiku reagovali Topolánek i Bartošek

Zemanův rozhovor komentoval i expremiér a někdejší prezidentský kandidát Mirek Topolánek, do kterého se Zeman také opřel. „Jsem masochista a sleduji Film pro pamětníky neboli Zemanova derniéra na CNN Prima. Zeman už 30 let neřekl jedinou novou myšlenku, nic obohacujícího, nic pozitivního a recykluje pouze staré kydy, staré vtípky, staré lži a staré urážky. Ještěže už jde do p*dele,“ napsal Topolánek na svém twitterovém účtu.

S kritikou nešetřil ani Jan Bartošek, kterého Zeman zkritizoval za řízení schůze Sněmovny. „Jeho vyjádření mě nepřekvapuje, protože jde o dlouhodobého sympatizanta a spojence Andreje Babiše. Osobně bych si mu dovolil poradit, aby se spíše zaměřil na to, co vše prováděl po dobu jeho mandátu na Hradě vedoucí Kanceláře prezidenta Vratislav Mynář,“ řekl CNN Prima NEWS Bartošek. 

Zdroj: CNN Prima NEWS, Novinky, Twitter

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...