Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Vratislav Mynář se obul do některých novinářů: Tito všichni ohrozili životy mých dětí a mojí rodiny

Hradní kancléř Vratislav Mynář v pondělním prohlášení a videu na hradním webu uvedl, že nedávný požár jeho restaurace v Osvětimanech na Uherskohradišťsku nebyla žádná náhoda ani nehoda. „Oheň v dřevěné budově někdo založil úmyslně,“ má jasno Mynář. Část viny dokonce připsal některým novinářům a médiím.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Vedoucí prezidentské kanceláře se v pondělí poprvé veřejně vyjádřil k záhadnému požáru své hospody Na Srubu v Osvětimanech. Mynář ve svém prohlášení tvrdí, že požár někdo založil úmyslně a že za něj nepřímo mohou i média.

„Již léta jsem svědkem štvavé nenávistné kampaně médií. Celou dobu jsem si myslel, že je to součást mojí práce. Snažil jsem se s tím bojovat, argumentovat, vysvětlovat. Ale s nenávistí boj nelze vyhrát. Až donedávna, kdy tento srub vyhořel,“ uvedl Mynář na oficiálních stránkách, jež slouží k prezentaci prezidenta a Pražského hradu.

Mynářova hospoda začala hořet minulý týden v úterý brzy nad ránem, zbylo z ní pouze ohořelé torzo. Škoda dosáhla podle prvních odhadů zhruba 20 milionů korun. 

„Ten den, kdy se to stalo, jsem tu měl se svou rodinou trávit prodloužený víkend. A jen onemocnění mého syna znamenalo to, že jsme zůstali v Praze a ne v Osvětimanech. Nechci ani domyslet, jaká hrůza se mohla stát. Tady přímo vidíte, k čemu vede nenávist novinářů z pořadu 168 hodin, Reportéři ČT, paní Jílkové z ČT, Seznam Zpráv, Respektu, Deníku N či iRozhlasu. Tito všichni ohrozili životy mých dětí a mojí rodiny,“ řekl Mynář ve zveřejněném videu.

Média se vůči Mynářovo nařčení ohradila

 „Zpravodajství Českého rozhlasu se řídí důsledně zákonem o Českém rozhlase a Kodexem Českého rozhlasu. Nařčení pana Mynáře, která zveřejnil v souvislosti s požárem své restaurace, kategoricky odmítáme,“ reagoval na twitteru mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna.

„Deník N si plně stojí za všemi zpravodajskými zjištěními, která v souvislosti s veřejným působením Vratislava Mynáře v posledních letech publikoval. Texty Deníku N byly vždy ve veřejném zájmu a sám kancléř Mynář jejich obsah nikdy věcně nezpochybnil,“ sdělil k Mynářovým výrokům šéfredaktor Deníku N Pavel Tomášek.

„Některé hlouposti si komentář opravdu nezaslouží. Pokud bych to měl říct ostřeji – je mi neskutečně líto, že v naší zemi máme na Hradě tak nekompetentní a pochybné lidi, jako je pan Mynář, trestně stíhaný člověk bez (bezpečnostní) prověrky,“ uvedl šéfredaktor Seznam Zpráv Jiří Kubík.

Mynář na adresu médií dále uvedl, že jim nikdy nepodlehne. „Nikdy se před vámi neskloním. Vždy budu pracovat pro prezidenta Miloše Zemana a nikdy nebudu dělat, co si přejete vy. Tento srub vybuduji znova,“ dodal. Vyhořelý srub chce Mynář postavit znovu. „Už jen kvůli zaměstnancům a spolupracovníkům, aby neztratili svoji práci. Také kvůli lidem z blízkého okolí a z Osvětiman, kteří sem chodili rádi,“ vysvětlil.

Zdroj: ČTK
Požár likvidovalo sedm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ze Zlínského a Jihomoravského kraje.
Zdroj: ČTK

Zjišťování skutečné příčiny potrvá podle dřívějšího vyjádření mluvčí hasičů delší dobu. Podle policie vyšetřovatelé pracují s možnostmi, že požár vznikl z nedbalosti, kvůli technické závadě nebo že byl založen úmyslně. V době vzniku požáru podle vyšetřovatelů v objektu nikdo nebyl.

Zdroj: Hrad.cz, TV Nova, iRozhlas.cz

Může se Vám líbít

Byznys

Po pátečním vzletu letadla Alaska Airlines z Portlandu, Oregon, došlo k odtržení nevyužívaných kabinových dveří. Šéf Boeingu, Dave Calhoun, nyní přiznal chybu společnosti poté,...

Zahraniční politika

Slovenský premiér Robert Fico označil čtyři slovenská média za nepřátelská a přerušil s nimi komunikaci. Jedná se listy Denník N a SME, zpravodajský portál...

Sticky Post

Dlouho očekávaný proces s obžalovaným Janem Cimickým, původně naplánován na 7. listopadu, se odkládá. Známý psychiatr měl nehodu ve svém domě.

Sticky Post

Seriál z 90. let Beverly Hills 90210 si v Česku vybudoval fanouškovskou základnu. Zajímá vás, co se stalo s hvězdami seriálu? Zjistili jsme to...

Zahraniční politika

Dosud neobjasněná havárie letadla, na jehož palubě zemřel vůdce wagnerovců Jevgenij Prigožin, byla podle Navalného teroristickým činem, za viníka označil prezidenta Putina.

Politika

Amerika má 5, Česko 2, Slovensko 3 a Rusko jednoho. A Švýcarsko má hned 29. Řeč je o exprezidentech.

Zahraniční politika

Kreml pokračuje v zatýkání svých odpůrců, nyní byl zatčen bývalý důstojník tajné služby Igor Girkin, který opakovaně kritizoval velení ruské armády i prezidenta Putina.

Sticky Post

Herec Robert De Niro prochází s rodinou nesmírně těžkým obdobím. Ve věku 19 let mu zemřel vnuk Leandro De Niro Rodriquez, syn nejstarší dcery...

České celebrity

Vždy milá, vstřícná a usměvavá. Tyhle rysy dokonale vystihují krásnou Báru Mottlovou. Tu se nám podařilo zastihnout na vernisáži obrazů malíře Matyáše Bryndy v...

České celebrity

Legendární zpěvačka Helena Vondráčková schytala pořádnou dávku kritiky! Česká pěvecká diva jen před pár dny oznámila, že chystá velké turné, při kterém rozhodně nevynechá...

České celebrity

Přední česká modelka Simona Krainová nedávno oslavila 50. narozeniny, ale nikdo by jí tento věk ani omylem nehádal. O své tělo se příkladně stará...

Domácí politika

Prezident Petr Pavel podepíše spornou vládní novelu o snížení mimořádné červnové valorizace důchodů, řekl dnes novinářům. Důchody by tak měly vzrůst v průměru o...