Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Vytáhl jsem ji z naprosté nuly, řekl Klaus o senátorce Němcové. Tu má nyní prošetřovat policie

Bývalý prezident Václav Klaus byl hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS, v němž upozornil na to, že změnou prezidenta se nemění režim ani systém. Klaus moderátorce Pavlíně Wolfové řekl, že považuje za tragické, že Petr Pavel mluvil s ukrajinským prezidentem a prezidentkou Tchaj-wanu dříve než s naší dosluhující hlavou státu. V rozhovoru zmínil i smutný konec senátorky Miroslavy Němcové.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Jak jsme vás již informovali, bývalý prezident v pořadu CNN Prima NEWS vyjádřil znepokojení nad tím, že mezi nově zvolenou a dosluhující hlavou státu ještě neproběhla nějaká větší komunikace o předání úřadu. „Považuji za velmi překvapivé a podivné, že dnes máme už několikátý den po volbách a přitom spolu dosud nemluvil dosavadní prezident republiky a nový. Je tragické, že spolu nemluvili,“ nebral si servítky Klaus. Petr Pavel o několik dní později na tiskové konferenci uvedl, že se s Milošem Zemanem sejde 13. února.

Klaus rovněž prohlásil, že Petr Pavel by měl mít víc pokory a také ubrat ve svých současných aktivitách. „Do 7. nebo 8. března máme pořád jiného prezidenta, takže partyzánské akce tohoto typu se prostě nesmí dělat,“ dodal. 

V závěru rozhovoru přišla řeč i na příspěvek Miroslavy Němcové. Senátorka na svém Twitteru uvedla, že bychom se měli naučit nevšímat si dvou exprezidentů Klause a Zemana. Klaus reagoval s tím, že Němcová byla z naprosté nuly jím vytažena do politiky a vděčí mu za všechno, co má. „Že se ona odvažuje na Twitteru takto psát, to je její ještě smutnější konec,“ řekl Václav Klaus.

Miroslava Němcová čelí trestnímu oznámení

Server PrahaIN navíc před několika dny přišel s informací, že Němcovou má vyšetřovat policie. Trestní oznámení bylo podáno v Praze dne 31. října v souvislosti s textem, který členka horní komory Parlamentu uveřejnila na svém Facebooku. Doslova napsala: „Na Václavském náměstí se sešla ruská pátá kolona s naší pátou kolonou. Našinci plivli na státní svátek země, která vznikla s ideou svobody, suverenity a demokracie. Ruští parchanti žijící v ČR se oklepali a rozkládají naší společnost. Protože jsme je včas nevyhodili.”

Podle advokáta Norbera Naxery senátorka Němcová mohla navíc zneužít svou politickou funkci. „Dále urážela české občany, kteří nesouhlasí s vládní politikou a využili svého ústavně zaručeného práva proti vládě demonstrovat. Přitěžující okolností je, že čin spáchala veřejně přístupnou počítačovou sítí,“ tvrdí advokát.

Policie nejprve případ odložila, proti čemuž se Naxera ohradil. Naxera se obrátil na Obvodní státní zastupitelství v Praze a žádal přezkoumání tohoto rozhodnutí. Státní zastupitelství na konci prosince loňského roku vrátilo policii případ Miroslavy Němcové k šetření. „Státní zastupitelství to 20. 12. 2022 vrátilo policii s pokynem pokračovat ve vyšetřování,“ potvrdil redakci advokát Naxera.

Zdroj: PrahaIN.cz, CNN Prima News, redakce

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...