Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Zeman: Babiš má politickou zkušenost, Pavel je vládní kandidát. Generál poslal jasný vzkaz!

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) má větší politickou zkušenost. V drtivé většině civilizovaných zemí není hlavou státu voják. Bývalý vysoký představitel armády a NATO Petr Pavel je vládní kandidát. Na adresu obou postupujících do druhého kola volby hlavy státu to dnes v rozhovoru na serveru Blesk.cz řekl prezident Miloš Zeman. Uvedl, že v druhém kole bude volit Babiše.

Zdroj: Profimedia/ČTK
Zdroj: Profimedia/ČTK

Pavel na Twitteru na Zemanova slova reagoval tak, že Babiš má větší zkušenost s politikou imponující dosluhující hlavě státu, tedy politikou rozdělování, chaosu, překrucování faktů a lží. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi následně zopakoval, že není vládním kandidátem a že je nezávislý.

Průzkumy veřejného mínění podle Zemana tentokrát nebyly daleko od pravdy. Výjimkou je bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, jež skončila s odstupem třetí. Nerudová si to v závěrečné fázi kampaně zkazila sama, uvedl Zeman.

Babišovi Zeman po prvním kole negratuloval, protože výsledek považuje za remízu. Expremiérovi podle něj pomohlo, že jej krátce před volbou soud zprostil obžaloby v kauze Čapí hnízdo, roli hrála také nedávná návštěva u francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a odstoupení odborářského předáka Josefa Středuly z volby.

Zeman očekával, že by černými koňmi volby mohli být podnikatel Karel Diviš a poslanec SPD Jaroslav Bašta. Pavel podle něj určitě rozumí armádě, ale nemá kvalifikaci v jiných oblastech. „Podle mého názoru prezident potřebuje být odborníkem na témata, která takříkajíc pálí veřejnost, a to jsou v podstatě socio-ekonomická témata,“ poznamenal.

V závěru rozhovoru prezident vyzval občany k tomu, aby šli k volbám. „Nejde jenom o to, že neúčastí ve volbách. Případně házením prázdných lístků, prokazujete svoji vlastní zbabělost, kterou přitom nejste ochotni si přiznat. Jde také o to, že se dobrovolně vzdáváte možnosti, že něco ovlivníte, že zvolte politika který bude pracovat pro tuto republiku,“ apeloval.

Zdroj: ČTK, Blesk.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...