Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Politika

Ukrajina se zřekla svého sportovního šampiona. Zelenský je podle trenérky hlupák a komik

Krasobruslařská show Taťjány Navkové, která je ženou mluvčího Kremlu, spustila vlnu reakcí. Zatímco litevští krasobruslaři přišli o vyznamenání, Ukrajinec Petrenko byl prezidentem Zelenským zbaven stipendia. Tímto krokem ale ukrajinská hlava státu pěkně naštvala proslulou krasobruslařskou trenérku, která si nebrala servítky a do prezidenta se pořádně obula.

Zdroj: Drop of Light / Shutterstock.com
Zdroj: Drop of Light / Shutterstock.com

Nový problém ve světě sportu kvůli válce mezi Ruskem a Ukrajinou. Ikonu ukrajinského krasobrulení Viktora Petrenka odmítla jeho rodná země poté, co souhlasil s účastí na bruslařské exhibici na ruské půdě. Tyto velkolepé krasobruslařské akce s názvem The Scarlet Flower organizuje manželka mluvčího Kremlu Taťjana Navková.

Petrenko se v představení ujal role otce postavy, kterou ztvárila Kamila Valijevová, jež si pro sebe v únoru urvala pozornost poté, co u ní vyšel najevo skandál s dopingem. Svou účastí pořádně vytočil ukrajinskou hlavu státu, Volodymyra Zelenského, který sportovci zrušil stipendium. Krasobruslař ale vzápětí našel zastání u ruské trenérky Taťjány Tarasovové „Nejhloupější člověk je Zelenský. Nulová úcta k šampionům. Petrenko se k nim už nikdy nevrátí, bude se nadále účastnit show. Jak může člověk, který nikdy nebyl se sportem z principu spojen, připravit šampiony o jejich zasloužené peníze? Probíhá cirkus vedený cirkusovými umělci,“ sdělila Tarasova.

Zdroj:  Mike Liu / Shutterstock.com

Třiapadesátiletý Petrenko, narozený v Oděse, vyhrál v roce 1992 s Unified Team olympijské zlato ve dvouhře mužů. Victor ukončil svou kariéru v ukrajinském národním týmu a poté se přestěhoval do USA. Petrenko je mezi sportovci velmi oblíbený. Krasobruslení ho vyneslo na vrchol. Po profesionálním zavěšení bruslí se stal součástí Ukrajinské krasobruslařské federace, ale to je nyní minulostí.

Ukrajina neodpouští

Bylo to na samém začátku ruské invaze na Ukrajinu, kdy Viktor Petrenko zveřejnil na svém instagramovém účtu důraznou zprávu „Ne válce.“ Poté jeho vlastní dcera prozradila, že její otec byl uvězněn v Kyjevě poté, co obdržel v Oděse hold za olympijský titul, který vyhrál v roce 1992.

Petrenko byl pro ukrajinský lid prakticky symbolem. Nejvíce poté, co se postavil proti válce zahájené Ruskem. Ale v průběhu měsíců se jeho legenda pro jeho krajany zhoršovala. Již v červnu bývalý bruslař potvrdil, že chce opustit Ukrajinskou krasobruslařskou federaci.

V jeho zemi okamžitě zasáhli. Den po tomto oznámení byl předběžně vyloučen. A v červenci přisla poslední rána. Petrenko byl formálně odvolán z funkce viceprezidenta federace. A to vše za účast na bruslařské show, která se konala v Soči.

Zdroj: CNN Prima News, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...