Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Politika

Hlas lidu: Při konfliktu Ruska a NATO bychom byli účastníkem od první minuty, míní náčelník Řehka. Zelený mozek, ať jde do první linie s Černochovou, reagují Češi

Náčelník generálního štábu české armády Karel Řehka v úterý na velitelském shromáždění upozornil, že pokud by začal střet mezi Ruskem a NATO, naší země se dotkne okamžitě. Armáda ČR by byla podle něho aktivním účastníkem od první minuty. Armáda se podle jeho slov musí připravovat na válku velkého rozsahu. Co na to Češi?

Zdroj: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com
Zdroj: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

„Evropa i naše republika se nachází ve složitém období. Ruská invaze na Ukrajinu zcela změnila bezpečnostní situaci. Válka v Evropě se opět stala realitou a probíhá na samé hranici Severoatlantické aliance,“ prohlásil Řehka na úvod velitelského shromáždění české armády.

Věčný mír je utopie, dodal

„Kdyby došlo ke střetu mezi Ruskem a Aliancí, naší země se to dotkne okamžitě, armáda bude aktivním účastníkem od první minuty. Území České republiky, naše infrastruktura a naši občané budou cílem nepřátelského působení ve všech doménách,“ řekl Řehka, jak uvedl server Novinky.

Řehka připomněl, že konflikt na Ukrajině nezačal náhodně. Varovné signály byly zřejmé již řadu let dříve, přičemž připomněl okupaci Krymu v roce 2014. Západ to ale odmítal vidět. „Doufání není strategie,“ uvedl Řehka, podle něhož nelze vyloučit žádné scénáře dalšího vývoje. Začátek konfliktu na Ukrajině byl podle něj budíček pro celou společnost.

V této souvislosti připomněl, že některé zbraňové systémy, které momentálně ničí cíle na Ukrajině, „doletí i na naše území“. Přezbrojení armády je proto podle něj nutností. Armáda dle jeho slov potřebuje nastavit vizi válčení v budoucnosti, urychlit modernizaci a zároveň se musí připravovat na válku velkého rozsahu. „Naši ukrajinští partneři jsou ochotní s námi sdílet své zkušenosti,“ sdělil Řehka.

Účastníkem může být „tenhle zelený mozek“, zuří Češi

To je pravda a současní vládní politici pro to, a ‚bychom válčili, dělají „kus práce“. Stačilo si přečíst tweety některých politiků – Němcová, Černochová apod. Aniž by cokoliv konkrétního vědely, ihned měly dámy jasno, že NATO musí zaútočit. Když pominu až dětskou naivitu jejich písemného projevu, je až neskutečné, že ministryně obrany se zachová tak unáhleně emotivně.Je ostuda, že jste nám zvolili do vlády takovou hrůzu a neprofesionalitu. Lidi, proberte se, tito politici nás do té války chtějí nahnat a hledejte informace i jinde, ne jen u vlády a ČT“ nebral si servítky jeden z komentujících, s jehož názorem souhlasilo téměř 1000 Čechů.

„Řehka a Černochová do první linie. Pokud se něco stane, tak my budeme skutečně účastníky od první minuty a to, aniž bychom chtěli. Po Ukrajině jsme nepřátelský stát č. 2. A není se co divit,“ napsal jiný účastník veřejné diskuze. „S Černochovou a Fialou v první linii a Zemanem v týlu na invalidním vozíku, “ přidal se další.

Mnozí Češi rovněž nechápou, proč se spíše nemluví o způsobech, jak sjednat příměří. Na generála Karla Řehku mají podobný názor. „Nebylo by lepši mluvit o míru? Do války nás zatahujete jen vy, zelené gumy,“ napsal jeden přispěvatel. „A zelené mozky se nemohou dočkat. Jděte si do první linie a netahejte nás do války. Nejdříve se má jednat a potom až na poslední možnost bojovat. Vy to chcete obráceně,“ zněl jiný komentář. „Aha, zelené hlavy chtějí mermomocí do války? A co tak napřed vyjednávání, diplomacie, OSN a jiné asi naprosto zbytečné instituce?“ přidal se další.

Zdroj: TN.cz, Novinky.cz, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...