Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Ukrajina

Klesá popularita Zelenského? Nejvyšší generál se mezi Ukrajinci těší stále větší oblibě, tvrdí deník Bild

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a hlavní velitel ozbrojených sil generál Valerij Zalužnyj mají rozdílné názory na to, zda by se ukrajinská armáda měla stáhnout z města Bachmut, o které už měsíce svádí těžké boje s ruskými silami.

Zdroj: Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Zdroj: Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

TASR o tom informuje na základě zprávy portálu německé zpravodajské televize n-tv, odvolávající se na deník Bild. Toto město v Doněcké oblasti Zelenskyj během návštěvy loni v prosinci prohlásil za „pevnost“. Navzdory silnému odporu ukrajinské armády hrozí Bachmutu obklíčení.

Zalužnyj podle Bildu už před několika týdny doporučil vládě, aby zvážila stažení jednotek z Bachmutu. Zdroje v Kyjevě však uvedly, že obrana Bachmutu je správným rozhodnutím, protože způsobuje ruské armádě značné škody – personálně i materiálně.

V případě Zelenského a Zalužného však nejde jen o vojenská témata, píše dále Bild. Generál se mezi Ukrajinci těší stále větší oblibě a někteří ho už považují za dalšího prezidentského kandidáta. Lidé v okolí Zelenského by v něm proto mohli vidět možného soupeře.

Většina expertů a příslušníků ukrajinských ozbrojených sil, které oslovil Bild, sdílí Zalužního pohled na bitvu o Bachmut. „Na začátku byl Bachmut pro Rusy pastí, nyní se stal pastí pro nás. Zabíjíme je v poměru 1:7 — to je z vojenského hlediska jediný důvod, proč Bachmut držet. Avšak jednotky měly být odtud staženy před třemi týdny, kdy Rusové obsadili ( obec) Krasnu Horu. Rozhodnutí zadržet Bachmut bylo dobré, ale teď to přehnali,“ řekl Bildu ukrajinský vojenský poradce.

Bitva o Bachmut, město v Doněcké oblasti, zuří posledních sedm měsíců. Ruská armáda se pokouší zvýšit svou kontrolu nad celou oblastí, jejíž zhruba polovinu v současnosti okupuje.

Zdroj: Čas.sk, TASR, Yahoo.com

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...