Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Ukrajina

Zelenskyj dal lidem velký slib a Putin oznámil v 4 anektovaných oblastech Ukrajiny velkou novinku

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přislíbil, že jeho vláda obnoví každý objekt, který zničili ruští okupanti, a varoval před pokračujícími ruskými útoky na energetickou infrastrukturu. Řekl to ve svém pravidelném videoodkazu zveřejněném v noci na úterý. Ruský prezident Vladimir Putin naopak v úterý oznámil, že ve čtyřech ukrajinských oblastech anektovaných Ruskem budou zřízeny federální soudy.

Zdroj: Free Wind 2014 / Shutterstock.com
Zdroj: Free Wind 2014 / Shutterstock.com

Federální fondy budou „co nejdříve“ zahrnuty do ruského justičního systému. Putina citovala webová stránka americké zpravodajské televize CNN. „Součástí Ruska se staly čtyři nové subjekty – DLR (Doněcká lidová republika), LLR (Luhanská lidová republika), Záporožská oblast a Chersonská oblast. Na těchto územích je naplánováno zřízení (ruských) federálních soudů,“ oznámil prezident Putin v proslovu na 10. celoruském sjezdu soudců v Kremlu.

Nejvyšší soud, spolu s ostatními orgány, čeká mnoho práce při zřizování nových soudů, při jejich personálním složení a při urychleném začleňování do ruského justičního systému. A toto je třeba udělat co nejdříve,“ dodal Putin.

Zelenskyj slíbil obnovu všech zničených objektů

„Ukrajina nikdy nebude místem ke zpustošení. Ukrajina nikdy nepřijme příkazy od ‚soudruhů‘ z Moskvy. Uděláme vše pro to, abychom obnovili každý objekt, každý dům, každý podnik zničený okupanty,“ uvedl Zelenskyj.

Ukrajinský prezident také řekl, že za uplynulý týden čelila Chersonská oblast na jihu Ukrajiny ruskému ostřelování 258krát. Útoky podle jeho slov zasáhly zdejších 30 obcí. Dodal, že ruské údery poškodily zařízení, které dodává vodu do města Mykolajiv.

Ruská armáda soustředěně útočí na kritickou ukrajinskou infrastrukturu a zdroje výroby a přenosu elektrické energie od začátku října. Středeční ruské bombardování způsobilo dosud nejhorší škody na energetické infrastruktuře a miliony lidí na Ukrajině zůstaly bez světla, vody a tepla.

Zdroj: CNN, Čas.sk, Tisková zpráva, Info.sk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...