Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Politika

Vy jste úplný blázen, osočil Ladislav Vrabel novinářku ve vypjatém rozhovoru o jeho finanční situaci a demonstracích na podporu Česka

Vyostřený rozhovor, který svou vypjatou atmosférou připomínal politické debaty koaličních politiků se zástupci opozice, přinesly Seznam Zprávy, které oslovily svolavatele demonstrací Česká republika na 1. místě Ladislava Vrabela. Zatímco zpočátku se zdálo, že rozhovor vede Vrabel, ke konci to byl on, kdo „tahal za kratší konec.” Vrabel diskuzi s novinářkou ukončil poté, co opakovaně odmítl odpovědět na otázku, kdo zabíjí civilisty na Ukrajině.

zdroj: Shutterstock
zdroj: Shutterstock

Vrabel se hned v úvodu ohradil proti slovům o „proruském sdružení” pořádajícím demonstrace v Praze. Moderátorka rozhovor uvedla tvrzením, že za organizací protestů stojí „exekucemi zatížený podnikatel, který se teď s kolegou (Jiřím Havlem) hádá o peníze, které na demonstrace vybral od lidí.”

Vrabel uvedl na pravou míru, že nejde o sdružení, nýbrž o plán, který je pro Českou republiku, nikoliv pro Rusko. „Nejsem zatížený exekucemi, ale insolvencí, kterou jsem na sebe sám podal, to je takový běžný proces, který se čas od času může při podnikání někomu stát,” řekl Vrabel, podle něhož se s Havlem na dalším postupu projektu dohodli. „On se věnuje politikům a odborníkům a mně zůstává svolávání demonstrací.”

O financích se Vrabelovi mluvit nechtělo

Vrabel poté neochotně přistoupil na otázku, proč nezveřejňuje údaje o tom, kolik peněz, komu a za co přesně bylo z příspěvků dárců placeno.

„Nevidím k tomu žádný důvod, jestli to bude potřeba, tak to zveřejnit samozřejmě můžeme, pochopte, že jsme udělali 10 demonstrací a každá z nich má x nákladů, to není tak jednoduché udělat.” Dotazy moderátorky Vrabel označil za spekulace s tím, že vše potřebné vysvětlí na policii, kam jde kvůli podaným trestním oznámením.

Atmosféra rozhovoru začala houstnout poté, co padla otázka na to, zda si Vrabel s Havlem vyjasnili nejasnosti ohledně financí, které přišly na transparentní účet k demonstracím. „Můžeme pokračovat dál, tohle není téma rozhovoru,” zněla odpověď Vrabela, který ještě ostřeji zareagoval v okamžiku, kdy moderátorka zopakovala své tvrzení z úvodu, že dosavadní akce byly „výrazně proruské a vstřícné vůči režimu Vladimira Putina, který se už dlouhé měsíce dopouští těžkých válečných zločinů.”

„Vy jste úplný blázen, vůbec se s vámi nebudu bavit v takovém tónu, ta demonstrace běží pod názvem Česká republika na 1. místě, chápete to? Nám jde o Českou republiku, nikoliv o Rusko. Mně je vlastně úplně fuk, co se děje v Rusku, pokud tam budou lidé spokojení. Pro mě je důležité, abychom byli my spokojení v České republice a ty vaše věci ohledně Ruska si nechte pro někoho jiného.”

Moderátorce doporučil vyhledat terapeuta

V podobném duchu pokračoval dialog dál. „Prosím vás, nepotřebovala byste rozhovor s někým úplně jiným, mně připadá, že byste si potřebovala promluvit s nějakým terapeutem,” zněla Vrabelova reakce na dotaz, proč nabádá lidi ke koupi nemovitostí v Srbsku, kde coby realitní agent částečně žije, a lidem ve svých videích říká, že může být ČR v ohrožení kvůli možnému Putinovu útoku. „Mám za manželku Srbku a domy v Srbsku prodávám, protože je to výborná investice, na rozdíl od ‚zabetonovaného‘ trhu v Česku,” vysvětlil.

zdroj: Shutterstock

Další výpad vůči novinářce přišel poté, co se svolavatele demonstrací Česká republika na 1. místě zeptala, proč dává rozhovory „ruským propagandistickým médiím (srbskou verzi Sputniku placeného ruskou vládou), které české bezpečnostní složky opakovaně označují za zásadní hrozbu pro českou demokracii”. „Myslím si, že ta otázka by spíš měla být, proč dávám rozhovor vám, protože vy jste mnohem větší hrozbou pro demokracii, než je srbská verze Sputniku. Vy tady děláte jenom propagandu a snažíte se mě manipulovat,” namítl Vrabel.

„Nebudu s vámi hrát válečný fotbal,” ukončil Vrabel rozhovor

Do tuhého šlo v závěru předčasně ukončeného rozhovoru. V něm se oba zúčastnění přetahovali o názor, zda má prezident pravomoc odvolat premiéra a členy vlády, čehož organizátoři protestů chtějí docílit peticí s podpisy nespokojených občanů. Zatímco se Vrabel odvolával na Ústavu ČR, která prý prezidentovi dává pravomoc odvolat premiéra a tím i celou vládu na základě článku 62 a), moderátorka argumentovala vyjádřením Zemana, že žijeme v právním státě a v tom nic takového udělat nemůže.

Vrabel následně odmítl, že by lidem sliboval nemožné. „Nechte si ty řeči, že slibuju lidem nesmysly, od cesty, protože to, co děláte vy, je opravdu nebezpečné pro českou demokracii. Vy neděláte žurnalistiku, vy děláte propagandu a jako propagandisti byste měli být první, co by tady mělo být zakázané. Díky vám jde Česká republika do války, jelikož informujete lidi lživě a podáváte nepřesné informace, respektive úplně opačné,” což Vrabel vysvětlil tím, že není potřeba posílat zbraně do války, ale jednat o míru. „Vy jako média tu válku rozpoutáváte a podporujete tím, aby se posílaly zbraně do války.”

„A kdo vraždí civilisty a odpaluje rakety na dětská hřiště a obytné domy v Kyjevě?”, zněla poslední otázka, na kterou se moderátorce nedostalo uspokojivé odpovědi. „My nepotřebujeme fandit jedné nebo druhé straně. Ta válka je dvoustranná, vinné jsou obě dvě strany toho konfliktu, je potřeba jednat o míru a přestat hrát tady ten válečný fotbal. Přeji divákům krásný den a uvidíme se na Václavském náměstí,” ukončil Vrabel rozhovor.

Reakce diváků

Pod videem, které umístil na Facebook, lze najít reakce jak Vrabelových podporovatelů, tak i kritiků. „No to je kousek. Na otázku se bojí odpovědět, v křeči začne oponenta urážet, po prezidentovi chce něco, co si neumí sám nastudovat, o vlastní insolvenci mlží. A tato figurka, která adoruje Putlera, chce někoho svolávat?! Tak snad už ho dost lidí prokouklo,” píše David.

„Chudák Láďa, nějak měl slabší chvilku, nezvládl odpovědět na jednoduché otázky, jen se točil jak na obrtlíku,” popsal svůj dojem z rozhovoru František. Naproti tomu Leo se Vrabela zastal: „Klobouk dolů za Vaši trpělivost. Já bych to ukončil hned po tom jejím úvodu. Vůbec tady nikdo z médií neřeší, proč se demonstruje. Místo toho média jen uráží a hledají špínu tam, kde není. Navíc, ať se madam podívá kolem sebe. Demonstrace a nepokoje jsou už po celém světě. Proč asi?”, ptá se diskutující.

Zdroj:
Facebook Ladislava Vrabela

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...