Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraniční politika

Francouzský prezident Macron pobouřil veřejnost: Před pohřbem královny si vzal tenisky

Francouzský prezident Emmanuel Macron se během návštěvy Londýna postaral o pořádný skandál. Rozporuplné reakce vzbudila na sociálních sítích volba oblečení, které francouzský 44letý lídr zvolil při procházce kolem Westminsterského paláce před pohřbem zesnulé královny Alžběty II. Lidé se především pozastavovali nad tím, jak si během této smutné události mohl vzít modré tenisky. Stejnou obuv zvolila i jeho manželka Brigitta.

Zdroj: Fred Zdroj: Duval / Shutterstock.com
Zdroj: Duval / Shutterstock.com

Macron byl v neděli se svojí ženou Brigittou zachycen během procházky před Westminsterským palácem, ve kterém se v té době nacházelo tělo zesnulé královny Alžběty II. Francouzský prezident měl na sobě místo obvyklého formálního obleku ležérní outfit -tmavé námořnické sako, kalhoty, sluneční brýle a modré tenisky, které se staly trnem v oku některých pozorovatelů.

Ostré komentáře na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat. Pár, obklopený ochrankou, byl kritizován a zesměšňován na sociálních sítích za jejich výběr oblečení a obuvi.„Tmavé brýle a tenisky. Proč jste rovnou neběhal? Jak neuctivé,“ napsal na Twitter jeden z uživatelů. „Nenápadný Macron je asi nejméně nenápadný člověk, kterého jsem kdy viděla,“ okomentovala na Twitteru uživatelka Alix Mortimerová zřejmou Macronovu snahu zapadnout do davu. „Stejný talent na převleky jako žirafa v tmavých brýlích, která se snaží dostat do golfového klubu pro lední medvědy,“ dodala.

Prezidentův neobvyklý outfit probírala i francouzská média. Například rozhlasová stanice RMC v pondělí uspořádala debatu o tom, zda byla Macronova volba oblečení při takové příležitosti „šokující“. Moderátorka Estelle Denisová trvala na tom, že je třeba dodržovat „dress code“. Prestižní deník Le Figaro pak Macronovu obuv nazval „tenisky sváru“.

Jiná média se francouzského prezidenta naopak zastala s tím, že rozhodně nevzdával hold královně v teniskách. K rakvi zesnulé panovnice Alžběty II. už prezident se svoji ženou dorazili ve formálním oděvu. Macron měl na sobě tmavý oblek s černou kravatou a podobně byl oděn i během pondělního státního pohřbu.

Téma „pohoršující tenisky“ ale přesto nevychladlo. Redakce z Le Figaro se je totiž rozhodla prozkoumat důkladněji a zjistila, že dotyčné tenisky vyrábí luxusní francouzská značka za takřka za 570 eur (v přepočtu 14 tisíc korun). Podle stanice France 24 je to voda na mlýn těm kritikům, kteří Macrona dlouhodobě nazývají „prezidentem bohatých“.

Zdroj: France24.com, CNN.iprima.cz, Independent.co.uk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...