Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraniční politika

Ivanka Trump oznámila, že se nezapojí do prezidentské kandidatury svého otce. Z jakého důvodu?

Dcera bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka Trumpová oznámila, že se neplánuje zapojit do prezidentské kampaně svého otce v roce 2024. Své prohlášení vydala pro CNN několik minut poté, co její otec oznámil další kandidaturu do Bílého domu.

Zdroj: mark reinstein / Shutterstock.com
Zdroj: mark reinstein / Shutterstock.com

Trump v úterý večer oficiálně ohlásil, že v roce 2024 se bude opět ucházet o úřad prezidenta Spojených států. Ve své rezidenci Mar-a-Lago na Floridě představil svou kandidaturu na republikánskou prezidentskou nominaci. Zatímco synové Don a Eric jsou z další kandidatury svého otce nadšeni, dcera Ivanka Trumpová avizovala, že tentokrát otce podporovat nebude, a veřejně se zřekla účasti na jeho třetí kampani.

„Moc miluji svého otce. Tentokrát jsem se rozhodla upřednostnit své malé děti a soukromý život, který jako rodina vytváříme. Neplánuji se angažovat v politice,“ řekla Trumpová. „I když svého otce budu vždy milovat a podporovat, v budoucnu tak budu činit mimo politickou arénu. Jsem vděčná, že jsem měla tu čest sloužit americkému lidu, a vždy budu hrdá na mnoho úspěchů naší administrativy,“ řekla Ivanka, která nedávno navštívila Prahu.

Ivanka Trumpová se stala poradkyní prezidenta na plný úvazek v březnu 2017 poté, co neformálně radila svému otci během prvních dvou měsíců jeho vlády. „(Ivanka) by se do toho života nikdy nevrátila,“ řekl CNN člověk obeznámený s jejím myšlením. „Ví, že to není něco, co by v tuto chvíli posloužilo jí nebo její rodině.“ Další člověk sdělil CNN, že Ivanka „skončila“ s Washingtonem „od dne, kdy odešla“, a to se „nezměnilo“.

Trump je aktuálně jediným republikánským kandidátem

Trump byl v prezidentské funkci v letech 2017–21. Před dvěma lety se mu nepodařilo dosáhnout znovuzvolení a byl donucen přenechat Bílý dům demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi. Trump však svou porážku nikdy nepřiznal a nikdy se s ní nesmířil – podobně jako i část jeho sympatizantů.

Momentálně je Trump jediným republikánským kandidátem na úřad prezidenta USA. Velké šance se však v souboji o Bílý dům dávají guvernérovi státu Florida Ronovi DeSantisovi. Biden rovněž oznámil, že bude pravděpodobně kandidátem ve volbách v roce 2024.

Zdroj: CNN, BBC, Nový čas

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...