Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraniční politika

Kadyrov vyhrožuje Polsku, bude prý na řadě po Ukrajině. U hranic s Českem chce za pomoci Ruska vytvořit nový stát

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov a „Putinův muž“ vyhrožuje Polsku, které by podle jeho slov mělo přijít na řadu hned po Ukrajině. Podle něj je tamní politická situace komplikovaná. Navrhuje, aby se ve Slezsku za „organizační pomoci“ Ruska uskutečnilo referendum o nezávislosti, píše polský deník Polsat News.

Zdroj: ČTK
Ramzan Kadyrov, Zdroj: ČTK

Kadyrov patří mezi lidi, nad kterými prezident Putin držel ochrannou ruku, a v prosinci 2004 mu dokonce udělil titul Hrdina Ruské federace, což je nejvyšší ruské vyznamenání. O dva roky později získal post předsedy republikové rady Putinovy strany Jednotné Rusko.

Vůdce Čečenska nyní hrozí denacifikací Polska. To podle něj přijde na řadu hned po Ukrajině. „Nezastírám, že mám takový záměr a mnohokrát jsem prohlásil, že boj proti satanismu by měl pokračovat v celé Evropě a především v Polsku,“ napsal Kadyrov na svůj telegramový účet.

Kadyrova pravděpodobně znepokojuje snaha Polska o získání nových zbraní. Polská armáda nedávno oznámila nákup moderních přenosných protitankových zbraní a Kadyrov tak podle deníku Polsat News usoudil, že Polsko bude dále „žebrat o zbraně od Spojených států“.

​Varšava podle něj totiž vyčerpala veškeré zásoby zbraní na pomoc Ukrajině a teď neví, co dělat. „Co když po úspěšném ukončení speciální operace Rusko denacifikuje a demilitarizuje další zemi? Vždyť po Ukrajině je na mapě Polsko!“ navrhl.

Kadyrov navrhuje referendum v Polsku

Kadyrov by tak situaci vyřešil vyhlášením referenda, a to ve Slezku poblíž hranic s Českem. Připomněl, že v červnu se v polském Slezsku konal pochod za autonomii. „Podle mého názoru si tento region Polska zaslouží zvláštní nezávislý status,“ řekl. Rusko by podle něj mohlo s referendem pomoct.

Od začátku války na Ukrajině čečenské síly tzv. Kadyrovci bojují po boku Rusů. Sám čečenský vůdce často komentuje dění na Ukrajině prostřednictvím sociálních sítí a opakuje prokremelské výroky. Už dříve uvedl, že do bojů na Ukrajině zapojil i své nezletilé syny.

Zdroj: TN.cz, Polsatnews.pl, redakce


Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...