Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Ukrajina

Obavy z nejhoršího: Putin se údajně skryl v jaderném bunkru a dokončil formální anexi části Ukrajiny navzdory ústupům

Spekulace ohledně použití jaderných zbraní ve spojení s ruskou invazí na Ukrajinu se stupňují. Prezident Vladimir Putin se totiž údajně schoval s nejvyššími představiteli země, svou ochrankou a rodinou v bunkru daleko od Moskvy, odkud může spustit jaderný útok. Ruský lídr zároveň ve středu formalizoval anexi čtyř ukrajinských regionů navzdory velkým zvratům na bojištích v posledních dnech, kdy se zmenšil objem zabraného území pod kontrolou Moskvy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Evgenii Sribnyi / Shutterstock.com
Zdroj: Evgenii Sribnyi / Shutterstock.com


Rusko eskalovalo svou sedmiměsíční válku snahou o anexi, vojenskou mobilizací a varováním před možným použitím jaderných zbraní k ochraně celého svého území. Putin nyní podepsal zákon formálně začleňující čtyři regiony, které představují asi 18 % území Ukrajiny, do Ruska, uvedla ve středu ráno státní tisková agentura TASS.

„Prezident Vladimir Putin podepsal čtyři federální ústavní zákony o vstupu Doněcké a Luhanské lidové republiky, Záporoží a Chersonské oblasti do Ruské federace,“ uvedla dolní komora parlamentu. Rusko vyhlásilo anexi poté, co v okupovaných oblastech Ukrajiny uspořádalo takzvaná referenda. Západní vlády a Kyjev uvedly, že hlasování porušilo mezinárodní právo a bylo nátlakové a nereprezentativní.

Podle tvrzení telegramového kanálu Generálního štábu SVR je ruský prezident navíc ukryt v bunkru v okolí Moskvy, z něhož by měl vést jaderný úder na Ukrajinu. Na bezpečném místě je s prezidentem i jeho rodina, přátelé či nejvyšší představitelé Ruska.Také deník The Mirror informoval o tom, že Putin varoval své nejbližší, aby se připravili na rychlou evakuaci z Moskvy.

Ruský lídr je aktuálně údajně daleko od hlavního města a zabezpečený před útoky ze Západu. Zároveň je z něj schopný odpálit jaderné zbraně. Americká CIA však zatím žádné známky bezprostředně hrozícího jaderného útoku nezaznamenala, uvedl web CBC.

„V současné době nevidíme v americké zpravodajské komunitě žádné praktické důkazy o tom, že by se blížil ke skutečnému použití, že by bezprostředně hrozilo použití taktických jaderných zbraní,“ řekl ředitel Ústřední zpravodajské služby William Burns.

Zdroj: TN.cz, Reuters.com, Forum24.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...