Kdokoli se odváží to zkusit, rozbije si hlavu do krve o velkou ocelovou zeď, ukovanou více než 1,4 miliardou Číňanů, měl podle zpravodajských agentur dodat Si, podle stejných zdrojů byly tyto jeho výroky pravděpodobně ještě zmírněny vládním překladem do angličtiny. Nezapomněl ani na Hongkong, Macao a Tchaj-wan. Zdůraznil potřebu kompletní jurisdikce a úplného znovusjednocení. Snahy o tchajwanskou nezávislost je třeba rozdrtit.
Si Ťin-pchingův projev byl nacionalistický, zaměřený na nezastupitelnou roli strany, která jediná podle něj může zajistit trvalou stabilitu země. „Bez komunistické strany nebude žádná nová Čína,“ řekl. Strana, která si dosud zachovala základní bolševický autoritářský princip – je vysoce organizovaná, centralizovaná a její členové jsou loajální – se přesto dokázala měnit a přizpůsobit požadavkům doby. Za vlády předsedy Mao Ce-tunga si dlouhá období hladomorů vyžádala životy milionů lidí, dnes je Čína druhou největší ekonomikou na světě. Nepřekvapí, že závěrečná slova Si Ťin-pchingova projevu zněla: „Ať žije velká a slavná Komunistická strana Číny! Ať žije velký hrdinný čínský lid!“
Oslavy provázely další projevy, kolektivní zpěvy vlasteneckých písní i přelety letadel Lidové osvobozenecké armády. Ceremoniál s téměř dokonalou choreografií se konal na náměstí Nebeského klidu, kde komunistický vůdce Mao Ce-tung v roce 1949 vyhlásil Čínskou lidovou republiku, a které je v západním světě vnímáno jako symbol krveprolití z konce osmdesátých let.