Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Politika

Ruskému exprezidentovi přeskočilo: Rozum se zastavuje při tom, co Medveděv řekl o Gruzii a Kazachstánu

V noci na úterý se na stránce zástupce šéfa ruské bezpečnostní rady Dmitrije Medveděva objevil příspěvek, v němž autor hovořil o obnovení ruských hranic a vyjadřoval se k sousedním zemím Ruska. Text zpochybňuje Kazachstán jako umělý stát, obdobně se vyjádřil o Gruzii. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv prohlásil, že Gruzie by měla být kompletně okupována Ruskem.

Zdroj: Anatolii Trofimov / Shutterstock.com
Zdroj: Anatolii Trofimov / Shutterstock.com

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvěděv napsal na své internetové stránky něco šokujícího. V příspěvku se psalo, že po osvobození Kyjeva a všech území Malé Rusi od band nacionalistů bude Rusko opět jednotné. „Vydáme se na další tažení za obnovení hranic naší vlasti, které, jak víme, nikde nekončí,“ napsal autor příspěvku.

Dále se tam psalo, že před rokem 1801 žádná země jako Gruzie neexistovala a objevila se pouze v rámci Ruské říše. „Severní a Jižní Osetii, Abcházii a zbývající území Gruzie lze sjednotit pouze v rámci jednoho státu s Ruskem,“. Co tímto chtěl Medvěděv naznačit a zda to má nějakou souvislost s Ruskou invazí na Ukrajinu, není jisté.

V příspěvku je také několik slov o Kazachstánu. Uvádělo se, že je to umělý stát a bývalé ruské území a jeho úřady přesídlují různé etnické skupiny, což „lze klasifikovat jako genocidu Rusů. „Nehodláme před tím zavírat oči. Dokud se tam Rusové nedostanou, nebude žádný pořádek,“ končilo sdělení.

Jeho stránky byly údajně napadnuty hackery

Poradce Dmitrije Medveděva v úterý ráno řekl agentuře RIA Novosti, že stránka Vkontakte zástupce šéfa ruské bezpečnostní rady byla napadena hackery. Celý příspěvek byl tak okamžitě odstraněn a hledá se autor těchto zpráv.

Medveděv se v posledních týdnech negativně zviditelnil radikálními názory. Ukrajině dokonce pohrozil soudním dnem, pokud se opováží ostřelovat poloostrov Krym. Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského tehdy poznamenal, že Medveděv je pouze dějinami zapomenutá malá postavička, která se snaží působit vážně a strašidelně, ale ve skutečnosti vyvolává jen lítost.

Zdroje: Čas.sk, globe24

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...