Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraniční politika

Tragédie v centru Bratislavy zlomila Čaputové srdce: Prezidentka promluvila k rodinám obětí i zraněným

Bratislavou otřásla v neděli večer obrovská tragédie. Čtyři lidé zemřeli a šest dalších osob utrpělo zranění v centru Bratislavy, když osobní automobil přibližně dvě hodiny před půlnocí narazil do lidí na zastávce městské hromadné dopravy. Upřímnou soustrast rodinám, blízkým a přátelům obětí tragické autonehody vyjádřila zdrcená prezidentka Zuzana Čaputová.

Zdroj: Gints Ivuskans / Shutterstock.com
Zdroj: Gints Ivuskans / Shutterstock.com

V centru Bratislavy narazilo v neděli krátce po 22:15 auto do zastávky městské hromadné dopravy. Nehoda si podle záchranářů vyžádala čtyři mrtvé a šest zraněných. „Podle informací, které jsme přijali na tísňové lince 155, na zastávce Zochova auto vrazilo do lidí a na místě se mělo nacházet mnoho zraněnýchTři z nich podlehli těžkým zraněním na místě, čtvrtého se pokoušeli vyslaní záchranáři oživovat bohužel neúspěšně. Lékař musel i v jeho případě bohužel konstatovat smrt, “ uvedla mluvčí Operačního střediska záchranné zdravotní služby (OSZZS) SR Alena Krčová.

Ze šesti zraněných po nedělní tragické nehodě v centru Bratislavy jsou dva v kritickém stavu. Záchranáři je uvedli do umělého spánku as více těžkými poraněními, tzv. . polytraumou převezli do nemocnice.

Hasiči uvedli, že na místě vyprošťovali osoby z vozidla i zpod něj. Na zastávce bylo podle hasičského sboru v době tragédie vícero osob. Zmíněnou zastávku využívají autobusové spoje, které spojují centrum slovenské metropole například s největším sídlištěm Petržalka.

Policie žádá svědky tragické nehody v centru Bratislavy, aby se jí přihlásili. Okolnosti nehody vyšetřují. Souvisí s tím i dopravní omezení. Občany policisté vyzvali, aby k přesunu do Petržalky, pokud je to možné, využili alternativní trasu.

Řidič byl opilý a agresivní

Policejní prezident Štefan Hamran vyjádřil pozůstalým nedělní tragédie z místa nehody upřímnou soustrast. Viník nehody byl podle Hamrana zadržen ještě v neděli přímo na místě. Naměřeno mu bylo 1,6 promile alkoholua dokonce se měl chovat agresivně vůči policii i zdravotníkům. Jeho spolujezdec byl také opilý, naměřili mu 1 promile. Se zraněními skončil v nemocnici, ze které už byl propuštěn.

Na sociální síti zároveň všem zraněným popřála brzké uzdravení. Prezidentka svým statusem apeluje na zodpovědnost za volantem. „Alkohol při jízdě autem nemá místo. Při sedání za volant se vždy, prosím, rozhodujme a chovejme zodpovědně, abychom svým jednáním nezapříčinili neštěstí a smutek jiným lidem,“ napsala.

Neštěstí chytilo za srdce i ministra vnitra Romana Mikulce. „Jsem v myšlenkách s rodinami a oběťmi této tragické události a vyjadřuji jim upřímnou soustrast. Zdravotníci v tuto chvíli bojují o životy zraněných. Věřím a pevně doufám, že se to povede,“ napsal na sociální síti ministr s tím, že podle jeho informací byl řidič pod vlivem alkoholu. „Všechny okolnosti tragické události prověřuje policie,“ dodal Mikulec na závěr.

Zdroje: ČTK, Čas.sk, Pluska.sk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...