Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Politika

Trump se tvrdě obul do Bidena jako nikdy: Zkritizoval Bidenův poslední projev a označil ho za nepřítele státu

Bývalý americký prezident Donald Trump v sobotu na shromáždění v Pensylvánii označil svého nástupce Joea Bidena za nepřítele státu. Reagoval tak na Bidenův páteční projev ve Filadelfii, kde prezident ostře kritizoval krajní křídlo republikánů a extrémní filozofii MAGA. Zkratka je narážkou na Trumpovo volební heslo z roku 2016 Make America Great Again (učiňme Ameriku opět velikou).

Zdroj: Evan El-Amin / Shutterstock.com
Zdroj: Evan El-Amin / Shutterstock.com

Bývalý americký prezident Donald Trump se objevil na veřejnosti poprvé od razie z 8. srpna. Řekl, že domovní prohlídka FBI v jeho sídle Mar-a-Lago byla parodií na spravedlnost a varoval, že vyvolá takovou zpětnou reakci, jakou ještě nikdo nikdy neviděl. „Nemůže být jasnější příklad toho, co jsou pravé hrozby pro americkou svobodu než ten před několika týdny. Tehdy jsme byli svědky jednoho z nejšokujících případů zneužití moci v amerických dějinách, jakého se dopustila administrativa,“ řekl Trump. Tím se tak snaží naznačit, že to byla akce vedená prezidentem USA čistě za záminkou poškození jeho dobrého jména.

Trump zkritizoval Bidenův proslov z tohoto týdne. V něm současný prezident řekl, že Trump a jeho republikánští příznivci představují extremismus, který ohrožuje samotné základy státu. Prezident dále zahájil mimořádný útok na republikány, kteří přijali Trumpovu ideologii „Udělejte Ameriku znovu velkou“ a vyzval své vlastní příznivce, aby bránili to, co označili za duši národa.

Na to okamžitě zareagoval Trump, který řekl že Bidenův projev byl doposud nejzlomyslnější, nejnenávistnější a rozdělující projev, jaký kdy americký prezident pronesl. „Byl to samý hněv a nenávist,“ řekl na shromáždění svých příznivců ve Wilkes-Barre v Pensylvánii. „Je to nepřítel státu. To třeba vědět,“ dodal Trump.

Bývalý americký prezident přijel do Pensylvánie, aby podpořil své republikánské kandidáty do listopadových voleb. „Republikáni v hnutí MAGA nejsou ti, kteří se snaží podkopat naši demokracii,“ pokračoval Trump, který opakovaně tvrdil, že prezidentské volby v roce 2020, které prohrál, byly zmanipulované. „My se snažíme zachránit naši demokracii, to je velmi jednoduché. Nebezpečí pro demokracii přichází od radikální levice, nikoli od pravice,“ dodal.

Jeho komentáře přicházejí v době, kdy sílí spekulace o tom, že oznámil svůj záměr kandidovat na prezidenta v roce 2024. Jeho politické ambice by však mohla překazit řada trestních a občanskoprávních sporů, které jsou vedeny proti němu, včetně právního ohrožení, kterému čelí poté, co byl přistižen při držení citlivých vládních dokumentů ve svém domě na Floridě. Trumpovo plamenný projev byl podpořen podobnými komentáři na jeho platformě Truth Social, od které si slibuje, že svým příznivcům nabídne prostor pro svobodu projevu.

Zdroje: Čas.sk, Echo24, CNN.com, ABC.net, ČTK

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...