Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraniční politika

Zelenskyj ohlásil začátek nové etapy: Ukrajinu údajně čeká velká změna

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ukončil v pátek svoji cestu po Evropě v pozitivním duchu a označil ji za „začátek nové etapy“ spolupráce.

Zdroj: Shag 7799 / Shutterstock.com
Zdroj: Shag 7799 / Shutterstock.com

„Londýn, Paříž, Brusel – všude jsem v těchto dnech mluvil o tom, jak můžeme posílit naše vojáky,“ řekl Zelenskyj ve videoposelství. „Jsou tady velmi důležité dohody a dostali jsme dobré signály,“ dodal. Ukrajinský prezident dále upřesnil, že se to týká raket a tanků delšího doletu. Pro zabezpečení bojových letadel pro ukrajinské jednotky je však podle něj třeba provést více práce v další úrovni spolupráce.

V Londýně Zelenskyj podle vlastních slov vycítil, že Britové opravdu chtějí, aby Ukrajina vyhrála nad ruskou invazí. Setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a německým kancléřem Olafem Scholzem v Paříži bylo důležité z hlediska výměny argumentů, řekl.

Partneři vyslechli ukrajinské stanovisko a Zelenskyj si odnesl dojem, že Ukrajině poskytnou větší pomoc. „Bude zde více podpory,“ přislíbil Zelenskyj Ukrajincům „Cítil jsem pochopení, že obrana Ukrajiny je také obranou zájmů našich partnerů,“ řekl.

Připomněl také schůzky se všemi vůdci Evropské unie v Bruselu a projev v Evropském parlamentu. Letošní účast na summitu Evropské unie (EU) a návštěvu Evropského parlamentu označil za „začátek nové etapy“. „V této nové etapě spolupráce Ukrajina nebude v evropských institucích jen hostům, ale plnohodnotným členem Evropské unie,“ uvedl Zelenskyj.

„Teď je naším úkolem vzít vše, o čem jsme jednali a na čem jsme se domluvili, a přeměnit to v konkrétní dodávky, konkrétní dokumenty, konkrétní nové linie spolupráce,“ zdůraznil.

Zdroj: Čas.sk, ČTK

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...