Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Domácí politika

Západ je v obavách! Putin má v plánu masivní eskalaci války: Dopad to bude mít na celý svět

Západní lídři se obávají, že Vladimir Putin plánuje obrovskou eskalaci invaze Ruska na Ukrajině. Podle nich plánuje smrtící jaderný útok a také útok na evropské zájmy! Britské a americké tajné služby se domnívají, že ruský prezident Vladimir Putin se připravuje k útoku. Ten by měl celou invazi obrátit v jeho prospěch.

Zdroj: Free Wind 2014 / Shutterstock.com
Zdroj: Free Wind 2014 / Shutterstock.com

Zvláštní je, že tyto informace vypluly na povrch právě v době, kdy americké velvyslanectví vyzývá k útěku z Moskvy občanů s dvojím občanstvím. Rusko totiž může odmítnout uznat jejich dvojí občanství, odepřít jim přístup ke konzulární pomoci, a tak zabránit jejich odchodu z Ruska.

Vladimír Putin již podepsal smlouvy o přičlenění okupovaných regionů Ukrajiny k Rusku. Tvrdí, že naprostá většina obyvatel v referendech hlasovala pro připojení se k Rusku. Narychlo dohodnuté hlasování se uskutečnily během pěti dnů ve čtyřech oblastech Doněcku, Luhansku, Záporoží a Chersonu.

Tajné služby se obávají, že Putin plánuje jaderný útok právě na západ od těchto regionů. Portál Daily Mail uvádí, že Putinovi už téměř došly možnosti, které by mu umožnily taktický jaderný útok na západ od zmíněných regionů. Putin údajně věří, že to bude stačit, aby přinutil Západ k ústupu, a vytvořil tak mrtvou zónu k zastavení ukrajinské protiofenzívy, čímž by vybojoval vítězství na východě.

Další věc, která trápí tajné služby, je možný útok Ruska na námořní komunikační kabely. Útok by měl zasáhnout komunikační kabely mezi Spojeným královstvím a Amerikou, z nichž mnohé jsou evropská spojení se státy. Poškození internetových komunikačních kabelů by mělo katastrofické následky pro světové finanční trhy. Západní lídři také obvinili Rusko z úmyslné sabotáže poté, co ropovod Nordsteam utrpěl bezprecedentní škody u Švédska. Kreml však popřel jakoukoli účast na výbuších a tento návrh označil za hloupý.

Nařízená mobilizace signalizuje hrozbu

Putin nařídil částečnou mobilizaci minulý týden ve středu. Ministr obrany Sergej Šojgu při té příležitosti uvedl, že do zbraně má být povoláno asi 300.000 rezervistů s předchozí zkušeností z armády. V některých nezávislých ruských médiích se ale objevily zprávy, že se Moskva snaží zmobilizovat přes milion lidí.

Byly popsány případy, kdy předvolání před odvodovou komisi dostávali lidé víceméně náhodně, například na protestech proti mobilizaci. Ve čtvrtek Putin kritizoval chyby, které se podle něj staly během mobilizace, a volal po jejich nápravě. Britské ministerstvo obrany v pravidelné zprávě upozornilo na dopady zhoršujícího se zdravotnického zabezpečení ruských jednotek na morálku ruských vojáků a ochotu mnoha jednotek vést útočné operace.

Někteří nově zmobilizovaní záložníci dostali rozkaz sami si opatřit potřeby první pomoci. Znalosti základů první pomoci jsou nejspíše špatné. Ruští vojáci, kteří dostali moderní tlakové obvazy, si je neupevňují za pomoci suchých zipů, ale pomocí stahovacích pásků, a to nejspíše proto, že obvazů je málo a mohou jim je ukrást. Ale toto upevnění ztěžuje či znemožňuje rychlé použití obvazu v situaci, kdy voják na bojišti silně krvácí. Nejistota ruských vojáků, zda se dočkají dostatečné zdravotnické pomoci, téměř určitě podle Londýna snižuje bojovou morálku a vede k neochotě mnoha jednotek útočit.

Zdroje: Čas.sk, ČTK, The Guardian, BBC, Daily Mail

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...