Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Rady a tipy

Jak v létě správně krmit psa a na co si dát pozor?

Letní počasí láká ven nejen nás lidi, ale také naše čtyřnohé kamarády. V horkých letních dnech pak musíme dbát zvýšené opatrnosti kvůli vysokým teplotám nejen o své zdraví, ale také o zdraví našich chlupatých mazlíčků. V létě je totiž důležité především u psů více hlídat co a jak jí. V teplém počasí hrozí nejen dehydratace, tak také otrava starým jídlem či třeba zkažení granulí a konzerv.

Zdroj: Aspen.PR
Zdroj: Aspen.PR

Dodržujte pitný režim

Pitný režim je v létě důležitý nejen pro lidi, ale i pro psy. Hlídejte proto, aby vždy měl váš čtyřnohý kamarád čerstvou vodu. Především pokud v létě krmíte psa pouze suchými granulemi, protože ty obsahují málo vody (například oproti konzervám), a je pak potřeba zvířeti vodu v dostatečné míře dodat. Hydrataci pejska můžete také podpořit tím, že mu do granulí dáte vychladnutý vývar. Při delších procházkách či jízdě v autě by měl pes dostat napít aspoň každou hodinu.

Pozor na kaluže, stojaté vody, ale i mořskou vodu

„Jdete-li se psem na delší procházku, vezměte s sebou i cestovní misku a lahev s vodou. Zajistíte tak neustálý příjem tekutin a pejsek pak nemusí pít ze špinavých kaluží nebo rybníků. Voda v nich může obsahovat různé sinice a jiné parazity, které umí žaludek pejska pěkně potrápit. Pozor si dejte i na kaluže ve městě. Ty bývají kromě parazitů i plné chemikálií a pesticidů,“ říká Kateřina Gottfriedová, zástupkyně značky Prominent.

Jedete k moři? Pak hlídejte pejska, aby nepil mořskou vodu. Ta dráždí žaludek, je špatná na ledviny a má také projímavé účinky. Pokud s sebou na cestách nebo na výletech nemáte pitnou vodu, pak nechte pejska raději napít vody z řeky, která je bezpečnější alternativou.

Nepodceňujte uskladnění krmiva v horkých dnech

Během letních měsících je také důležité kontrolovat, aby se nezkazilo jídlo. Především pokud krmíte mokrým krmivem, jako jsou konzervy či čerstvým masem, protože ty mají v horku tendence rychleji se kazit. Pokud pejsek hned nesní celou porci, tak misku raději během dne dejte do ledničky. Nenechávejte ji také na přímém slunci. Pozor i na dlouhé cesty autem, kdy se může psovi krmivo v přehřátém autě zkazit.

Krmte v chladnějších částech dne

V létě to může vypadat, že pejsek míň jí. Ale často je to dáno vedrem. „Psi nemají potní žlázy, takže se nepotí a horko tudíž snášejí hůře než lidé. Ve vedru se pes ochlazuje tak, že rychleji dýchá a má vyplazený jazyk. Tato „činnost“ může zapříčinit u zvířete ztrátu energie a apetitu. Zkuste proto krmit spíše v chladnějších částech dne, tedy ráno nebo večer. Pejska nechávejte přes den v místnostech s dostatkem stínu a cirkulací čerstvého vzduchu. Případně mu nechte zapnutý větrák,“ uzavírá Gottfriedová.

Zdroj: Aspen.PR

Může se Vám líbít

Hobby

Stále častěji mezi pejskaři i v médiích slýcháme o různých otravách psů. Kdo to jednou zažil na vlastní kůži, ví, že se jedná o...

Společnost

S novým týdnem je tu opět rubrika Instatýden. Tentokrát nás nejvíce zaujali bratři Kličkové, kteří v těžkých časech vrátili Ukrajincům alespoň na chvíli úsměv...

Celebrity

Herec Vladimír Polívka ztvárnil v nové komedii Srdce na dlani postavu vozíčkáře. Díky této roli získal nejen cenné herecké zkušenosti, ale také přehodnotil svůj...

Společnost

Čím menší, tím odolnější. Pokud hledáte čtyřnohého mazlíčka, který vám bude dělat společnost klidně i 20 let, měli byste se poohlédnout spíše po malém...