Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Rady a tipy

Jak vybrat vhodné menstruační potřeby pro mladé dívky, aby je ve škole či při dalších aktivitách nic nezaskočilo a cítily se přirozeně a pohodlně?

Maminky dospívajících dcer si někdy nejsou jisté, jaké hygienické potřeby by jim měly doporučit. Samy už třeba dlouho používají pomůcku, která jim skvěle vyhovuje, ale bude ta pravá i pro mladou dívku? A jak je ideálně vybavit do školy a další aktivity, například kroužky či sportovní tréninky?

Zdroj: Aspen.PR
Zdroj: Aspen.PR

Menstruační kalhotky jako samostatná pomůcka či pojistka
Menstruační kalhotky vypadají jako běžné kalhotky, ale mají speciální vrstvy a složení materiálů. Používají se jako samostatná pomůcka během menstruace, ale lze je využít také jako pojistku ke kalíšku, vložce nebo tamponu.  

Moderní materiály menstruačních kalhotek zajišťují pohodlí, pocit sucha a nepropustnost. Můžete vybírat z různých značek, střihů, barev i variant jako pojistku, pro slabou, středně silnou i silnou menstruaci.

Menstruační kalíšek
Na rozdíl od tamponů jeden kalíšek vydrží na mnoho „společných menstruačních chvilek“. Mladé dívky mají ve většině případů úzkou pochvu a pevné svalstvo pánevního dna. Je vhodné tedy volit kalíšky malých velikostí. Pevné kalíšky mají tu výhodu, že se s nimi snadněji manipuluje a lépe se rozevírají. Pokud by náhodou mladá dívka zjistila, že jí tato pomůcka nevyhovuje, je možné uschovat ji na pozdější použití. 

Menstruační plavky a menstruační kraťasy
Vhodným pomocníkem jsou také menstruační plavky. Dívky nemusí v době menstruace omezovat ani návštěvu bazénů. Lze je použít jako samostatnou hygienickou pomůcku při slabší menstruaci, při silnější menstruaci se dají použít jako pojistka ke kalíšku či tamponu. Hodí se také pro ženy, které praktikují volnou menstruaci. Plavky stačí během dne přeprat v ruce, jemně a ve vlažné vodě. 

Zdroj: Aspen.PR

Může se Vám líbít

Krása

V první řadě je třeba si uvědomit, že naše menstruace v podstatě nikoho, kromě nás samých a případně našeho partnera, vlastně nezajímá. Není tak...

Společnost

Všechny skotské ženy budou mít od příštího týdne vložky a tampony zdarma. Nový zákon, který vstupuje v platnost v pondělí, si klade za cíl...

Byznys

Filip Zikmund je odborníkem na influencer marketing a sociální sítě. Zakladatel marketingové agentury Detonate prozradil, jakým způsobem se mu podařilo uspět s komunikací značek...