Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Rady a tipy

Tipy pro šatník plnoštíhlých žen. Aneb jak se ideálně obléci podle typu své postavy?

Stále více žen plnějších tvarů si uvědomuje, že jejich křivky rozhodně nemusí být na škodu. Je třeba se však vhodně oblékat podle typu své postavy. Přinášíme několik tipů pro oblékání plus size žen.

Zdroj: Asper.PR
Zdroj: Asper.PR

Dejte stop oversize modelům
Většina žen s plnějšími tvary si myslí, že oversize oděvy odvedou pozornost od jejich proporcí. Pokud jste přesvědčena, že za volné oblečení schováte svá kila navíc, tak jste na velkém omylu. Je tomu přesně naopak. Volné modely opticky přidají další konfekční velikosti, takže pak působíte mnohem mohutněji, než ve skutečnosti jste.

Odpovídající velikost kabelky
Kabelka je neodmyslitelnou součástí ženského outfitu. Určitě i vy bez ní nedáte ani ránu. Kabelka by však měla korespondovat s vaší postavou. Proto vybírejte nejen podle vzhledu, ale také podle velikosti. Pokud si totiž vezmete příliš malinkou kabelku, budete působit větší, než jste. Stejně tak by kabelka neměla být ani příliš velká. Důležitá je také délka ramenního popruhu, nevhodné je například pokud kabelka končí u pasu, protože zbytečně zvýrazní problémové partie. 

Noste zajímavé doplňky
Plnoštíhlé ženy moc dobře vědí, že jejich nejproblematičtější partií je bříško. Zde se tuk ukládá nejvíce a nechce se pustit. Mnoho žen proto nosí halenky, topy a tílka, která jsou volná a beztvará. Jděte na to úplně jinak a zařaďte do svého šatníku pásky. Používejte pásky různých velikostí i tvarů. Noste je ale v pase, a ne na bocích.

Pestré barvy a veselé vzory
Už dávno neplatí, že se musíte při větších rozměrech zahalovat pouze do černé či tmavé barvy. Ono se sice říká, že černá barva zeštíhluje, ale není potřeba ji nosit pořád. Zkuste si pořídit oblečení v oblíbené trendy barvě a hoďte za hlavu, že jste dostatečně nezhubla. Pokud jde o vzory, ani těch se vzdávat nemusíte. Jediné, čemu se raději vyhněte, jsou drobné vzory, například s malými kytičkami. Přednost dejte spíše velkým vzorům či květům.

Vhodná obuv 
Při vyšší tělesné hmotnosti může docházet k přetěžování nohou ale i dalších partií. Vhodným řešením mohou být barefootové boty, které umožňují volný pohyb prstů. Ty tělu vrátí přirozený styl chůze a postoj. Můžete pak při chůzi zapojovat ty správné svaly a využívat plný potenciál chodidla. A také pomohou vašemu přirozenému držení těla. 

Zdroj: Asper.PR

Může se Vám líbít

České celebrity

Kilo sem, kilo tam. Tím se řídí zpěvačka Anička Slováčková, která nějaké to kilíčko navrch rozhodně neřeší. Proč by měla? Aby byla kočka, nemusí...

České celebrity

Hvězda z ostrova lásky Gabriela Gášpárová si nechala upravit své silikonové pětky. Jak se po operaci cítí a kdo o ni pečuje, když její...

Celebrity

Rtuť teploměru stoupá poslední týdny k tropickým třicítkám, a tak není divu, že většina z nás míří ve chvílích volna nejraději k vodě. Stejně...

Společnost

Touha po pozornosti, nebo hlásání sebelásky? Umění, nebo kýč? Laciné, nebo rafinovaně sexy? Důvody, proč zveřejňují svá nahá těla se různí, stejně tak i...