Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Rady a tipy

Zajímá vás divadlo či film? Chcete se stát hercem? Proč ne! Díky kurzům herectví Honzy a Markéty to pro vás bude hračka!

Dlouholeté studium na konzervatoři? Složité talentové zkoušky? Malé procento přijetí? Ano, tohle všechno čeká zájemce o studium herectví. Vy to ale díky Novým kurzům herectví Markéty Pellarové a Honzy Lepšíka budete mít o hodně jednodušší. Stačí se jenom přihlásit.

Zdroj: Kurzy herectví
Zdroj: Kurzy herectví

„Jsme profesionální herci, kteří se rozhodli, že se podělí o svoje schopnosti a znalosti a dovednosti s lidmi kteří se zajímají o herectví jako takové. Může se k nám přihlásit každý, herec, neherec nebo třeba i dítě. Naše kurzy se konají jak v Praze, tak ale i v Brně nebo Ostravě,“ prozrazuje majitelka agentury Nových kurzů herectví Markéta Pellarová.

Cílem kurzů je zkrátka seznámit širokou veřejnost se vším co herectví obnáší. A to i s tím spojené obory, jakými jsou třeba divadelní a filmová praxe. „Jak to prostě u divadla i filmu chodí, co vám herectví může přinést nejen na divadelních prknech ale také v normálním životě. Poznáme v jednotlivcích jejich talent a zbavíme je studu, který bývá ze začátku zcela přirozený. Talent se naučit nedá, to je dar, ale hrát se může naučit úplně každý, dodává Pellarová. 

Práce s hlasem, orientace v prostoru, neverbální komunikace, práce s textem, práce s filmovým textem, zvýšení sebevědomí rozšíření komfortní zóny hravou a nenásilnou formou, práce na roli, naučit se vnímat divadelní proces, partneření na jevišti, naučit se jak obstát při castingu nebo na konkurzu, vnímat rozdíly mezi divadelním filmovým herectvím i rozvinutí kreativního myšlení na maximum. TO všechno i mnohem víc si máte možnost odnést z kurzů herectví Markéty Pellarové a Honzy Lepšíka.

Dokážete tedy udělat herce z každého?

„My můžeme ukázat jak na to, ostatní už je na vnitřním rozhodnutí každého, prostě nezastavit se a po kurzech pokračovat, mnozí absolventi se dostali na divadelní akademie nebo vyšší odbornou hereckou školu, popřípadě začali točit větší role u filmu a stále se tam drží, nebo rovnou do divadla, příkladem z poslední doby je náš student Karel, který se ve svých 45 letech, coby  profesionální pilot rozhodl k velké životní změně, štěstí mu popřálo, vyhrál konkurz a v současné době nastudovává sólovou roli jednom nejmenovaném muzikálu v divadle Kalich, premiéra bude v září, držíme moc palce,“ prozradila Markéta. 

Kolik na to potřebuji času a peněz? 

„Je to různé naše základní kurzy trvají 7 týdnů, ale kurzy pro teenagery začátečníky jsou 10 týdnů, pokročilé kurzy trvají 3 měsíce a kurzy pro nejmenší celé pololetí. Snažíme se držet ceny pro co nejširší spektrum a naše ceny jsou lidové cca od 4285 do necelých 7820 Kč,“ říká majitelka agentury Pellarová.

Zdroj: Autorský text, www.kurzyherectvi.cz/

Může se Vám líbít