Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

5 podcastů, které mění názory české společnosti

Fenomén, jenž ve světě vznikl před více než 17 lety a stal se populárním až v době covidové. V České republice se období vzniku podcastu datuje k přelomu roku 2019–2020, a již v současné době patří mezi oblíbené platformy napříč generacemi. Svůj žánr a zaměření si najde opravdu každý, přesto existují takové podcasty, které svojí silou informovanosti a stylem provedení ovlivňují myšlení nás všech. Pojďme si představit 5 vybraných, které si musíte poslechnout!

Foto: Daniel Friesenecker/ zdroj: Pixabay
Foto: Daniel Friesenecker/ zdroj: Pixabay

Podcast je v současné době jedním z nejskloňovanějších slov v dnešní společnosti. Přesto před pár lety byl u mnohých zcela neznámou a neobjevenou platformou, která se nabídkou témat netrefovala do repertoáru každého jedince. Dnes je tomu jinak! Existuje nepřeberné množství podcastů, které se zaměřují na zdraví životní styl, byznys, psychologická témata či zájmové aktivity jako je cyklistika.

Vznikly i takové podcasty, které objasňují a vysvětlují podstatné historické události, upozorňují na tabu a témata, o kterých se společnost bojí nahlas promluvit nebo se dopodrobna věnují současnému dění a pandemické krizi na vědecké úrovni.

PŘEPIŠTE DĚJINY:

Tvůrci podcastu – Přepište dějiny přináší témata dotýkajících se dějin, veřejného prostoru, politiky a médií. Martin Groman, známý publicista a novinář zabývající se věcmi vydanými, ale nevídanými a Michal Stehlík, historik-slovakista, jenž svůj svět dělí mezi katedru a muzeum. Ve svých pořadech nabízejí témata, která jsou známá, přesto mnohdy neobjasněná. Kdo začal pražské jaro? Proč mají vysokou sledovanost pořady a seriály z období normalizace? Odpovědi najdete v tomto audio záznamu.

PODCAST VINOHRADSKÁ 12:

Pokud nestíháte sledovat aktuální dění a nevíte, proč jsou sociální sítě a média zahlceny fotografiemi osob, které vám nic neříkají, jedinečnou možnost výkladu a objasnění naleznete v podcastu Vinohradské 12. Český rozhlas pravidelně přispívá díly a vysvětlí vám vše potřebné a v plné souvislosti.

BYZNYS A SOUKROMÍ:

Autorem pořadu – Byznys a soukromí je Milan Mahovský. Přináší posluchačům inspiraci a předně odpovědi na otázky zabývající se byznysem a soukromím dotazovaných, jimiž jsou přední CEOs.

DEEP TALKS:

Petr Ludwig, autor úspěšné knihy Konec prokrastinace, si do svého podcastu pravidelně zve zajímavé osobnosti z české společnosti. S pozvanými hosty rozebírá témata jako jsou hodnoty, smysl života a práce. Co dělat, aby česká společnost byla lepší?

VYHONIT ĎÁBLA:

Trocha peprnosti nakonec!

Pokud hledáte odpovědi na své otázky týkajících se sexu, vztahů a jiných zákonitostech přírody, pravděpodobně je naleznete v jednom z dílů podcastu – Vyhonit ďábla. Autorky otevřeně mluví o sexu a nebojí se změnit dávno zajeté koleje.

Zdroj: ceskepodcasty.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...