Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Boj patří jen do klece! Oktagon chce zastavit šikanu, šampioni vyrazí šířit osvětu do škol

Každý z nás se někdy setkal s určitou formou šikany. Někteří zažili psychický nátlak, jiní se museli vyrovnat s negativními komentáři na internetu a někdo v mládí zažíval dokonce i fyzické útoky.

Zdroj: Oktagon MMA
David Kozma, zdroj: Oktagon MMA

MMA je často spojováno právě s násilím. Dlouho jsme přemýšleli, Fšjak se vůči tomu vymezit a uvést na pravou míru, že jediný boj, kterému fandíme, je ten mezi dvěma sportovci v kleci,” zní z OKTAGONU. Na páteční tiskové konferenci v multifunkční aule Gong v Ostravě, kterou na místě sledovalo téměř dva tisíce diváků, organizace oznámila navázání nové spolupráci s firmou Unilever. Ta podporuje sociální témata a ve svých projektech pomáhá častokrát i znevýhodněným lidem.

Z toho důvodu spojil OKTAGON své síly se značkou Rexona a přichází s projektem Sportem proti šikaně. Mnoho zápasníků OKTAGONU si prošlo v mladém věku šikanou. Aby se stali silnějšími, začali s bojovými sporty a stali se nakonec vrcholovými sportovci. Dnes pomáhají dětem a inspirují je svými příběhy, jak bojovat #sportemprotišikaně.

Zdroj: Oktagon MMA
Zdroj: Oktagon MMA

Tváří nové kampaně je šampion David Kozma, který se sám v mládí potýkal se šikanou, a jejím cílem je šíření osvěty na školách v boji proti tomuto problému formou besed s bojovníky.

„Náš sport je mnohdy nesprávně spojován s násilím. Chceme využít spolupráce s Rexonou, abychom vyjádřili svůj postoj k násilí a distancovali se od jakékoliv formy násilí mimo boje dvou sportovců pod jasně danými pravidly. I proto je součástí kampaně slogan `Boj patří do klece, ne do školy`. K tomuto tématu mají rozhodně co říct i naši bojovníci, kteří si některou z forem šikany v mládí prošli, jako třeba šampion David Kozma. Proto nám tato kampaň dává smysl a jsme rádi, že můžeme spolu s našimi bojovníky šířit osvětu na českých a slovenských školách,” říká manažerka projektu za OKTAGON Silvia Klimková.

Na webu sportemprotisikane.cz se od této chvíle může registrovat každá česká i slovenská základní či střední škola. Organizátoři následně naplánují tour na školách, kde pohovoří o tomto celospolečenském problému.

Zdroj: Oktagon MMA
Zdroj: Oktagon MMA

Do projektu jsou vedle šampiona Davida Kozmy zapojeni i další bojovníci, mimo jiné další šampion Ivan Buchinger či Marek Bartl. Moderátor OKTAGONU Robert Kmeťo oba bojovníky vyzpovídal ve společné diskusi. Zkušenosti se šikanou mají oba bojovníci odlišné, jeden z nich byl v mládí šikanovaným, druhý naopak agresorem. Příběhy mají různé, ale shodli se na jednom: fyzická, psychická ani kyberšikana není řešením žádného problému. O těchto tématech je zároveň třeba mluvit a vyhledat také odbornou pomoc. OKTAGON celý projekt konzultoval s odborníkem Martinem Benkovicem, který se tématu šikany dlouhodobě věnuje.

OKTAGON věří, že šikana nemá místo v našich životech, že společnými silami dokáže společnost zvítězit i v tomto boji, který je pro mnohé tím nejtěžším bojem v jejich životech, a vzkazuje: Pokud aktuálně zažíváš jakoukoliv formu šikany, nejsi v tom sám. Jsme tu s tebou a pro tebe!”

Zdroj dat: Oktagon MMA, Youtube

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...