Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Byznys

Amazon plánuje otevřít vlastní obchodní domy

Internetový obchod Amazon se dle zdrojů The Wall Street Journal chystá otevřít v USA několik velkých maloobchodních prodejen. Rozlohou i nabídkou produktů budou připomínat obchodní domy.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Start v Kalifornii a Ohiu

První prodejny, rozprostírající se na ploše přibližně 2 800 metrů čtverečních, by měly být otevřeny v Kalifornii a Ohiu. Jaké konkrétní zboží bude mít Amazon v nabídce, není zatím jasné. Jednat by se však mělo primárně o výrobky předních spotřebitelských značek a vlastní privátní značku.

Síť prodejen napříč Spojenými státy

Nebude se přitom jednat o první kamenné prodejny společnosti. Ve Spojených státech vlastní již obchody s potravinami, kamenná knihkupectví, pop-up obchody nebo tzv. „čtyřhvězdičkové“ prodejny Amazon 4-star. Ty nabízejí zákazníkům jen takové zboží, které dostalo od uživatelů na internetu minimálně čtyři hvězdičky.
K dnešnímu dni má Amazon obchody například ve výše zmíněné Kalifornii, Washingtonu, Texasu, New Yorku, Illinois nebo na Floridě.

Zdroj: Shutterstock
Obchod s knihami
Zdroj: Shutterstock

Online versus offline

Od začátku koronavirové pandemie sice vydělávají Amazonu kamenné prodejny o něco méně, avšak nejedná se v jeho případě o žádný dramatický propad. Loni mu klesly tržby o 5 %. Lidé se navíc začínají po očkování vakcínou proti nemoci covid-19 do kamenných obchodů pomalu, ale jistě vracet.


Amazonu se v posledním roce náramně dařilo online, podobně jako ostatním digitálním obrům. Například ve druhém čtvrtletí letošního roku utržila společnost Jeffa Bezose 113,1 miliardy dolarů, což představuje meziroční navýšení o 27 %. Čistý zisk se zvýšil o 50 % na 7,8 miliardy.

Může se Vám líbít

Politika a justice

Generál v záloze a bezpečnostní expert Andor Šándor studoval nejen v České republice, ale i v Itálii a USA. Byl šéfem vojenského zpravodajství a...

Byznys

Možná už jste v ní byli, nebo o ní minimálně slyšeli. Proslulá vietnamská tržnice SAPA, které se přezdívá stát ve státě, půjde už za...

Cestování

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika...

Byznys

Jan Procházka je vynálezcem revoluční baterie HE3DA, o níž v posledních letech slýcháme čím dál více. Radomír Prus je architektem miliardového projektu Magna Energy...