Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Byznys

Čech nahradil Švéda. David Vaněk se ujal role generálního ředitele skupiny Fortuna Entertainment Group

David Vaněk, generální ředitel české Fortuny a člen vrcholového vedení Fortuna Entertainment Group (FEG), je od 1. března pověřený řízením celé mezinárodní skupiny z pozice jejího generálního ředitele. Vystřídal tak Švéda Pera Widerstroma, který firmu opustil na konci února.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

„Chtěl bych Perovi poděkovat za jeho přínos a práci, kterou pro FEG odvedl. Kdysi úspěšný regionální podnik je dnes velkým mezinárodním hráčem, jednou z nejcennějších značek v portfoliu Penty. Další růst této skupiny chceme maximálně podporovat,“ uvedl Iain Child, Managing Partner Penta Investments.

„Velmi si považuji toho, že jsem dostal příležitost vést FEG do další fáze jejího vývoje. Skupina Fortuna má obrovský potenciál, který budeme díky rozsáhlému know-how dále rozvíjet. Chci, aby naše produkty měly pro zákazníky i v budoucnosti špičkovou kvalitu,“ uvedl Vaněk.

FEG je předním sázkovým a herním operátorem ve střední a východní Evropě. Společnost, jež původně působila pouze na českém trhu, se stala významným mezinárodním hráčem. v současné době působí také na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Chorvatsku. Rok 2021 skupina uzavřela s čistými tržbami více než 400 milionů eur.

„Kdysi úspěšný regionální podnik je dnes velkým mezinárodním hráčem, jednou z nejcennějších značek v portfoliu Penty. Další růst této skupiny chceme maximálně podporovat,“ řekl Iain Child.

Zdroj: ČTK
Fortuna je také několikaletým partnerem fotbalové FORTUNA:LIGY.
Zdroj: ČTK

Cílem Fortuny je stát se středoevropským leaderem v kursovém sázení a online her v rámci všech dostupných distribučních kanálů. A úspěch na českém trhu je základním odrazovým můstkem k jeho dosažení. Proto Fortuna v únoru roku 2020 coby první tuzemská firma v České republice spustila moderní online casino, dále intenzivně modernizuje, rozvíjí a optimalizuje síť zhruba 600 poboček, investuje do produktu a zákaznického servisu.

„Velmi si považuji toho, že jsem dostal příležitost vést FEG do další fáze jejího vývoje. Skupina Fortuna má obrovský potenciál, který budeme díky rozsáhlému know-how dále rozvíjet. Chci, aby naše produkty měly pro zákazníky i v budoucnosti špičkovou kvalitu,“ uvedl Vaněk.

Během sedmi let se byznys celé skupiny rozrostl více než pětkrát, dnes je FEG předním sázkovým a herním operátorem v regionu CEE.

„Za dlouhou dobu sedmi let se FEG hodně změnila, a to hlavně díky zákazníkům, obchodním partnerům, všem, kteří se na jejím růstu podíleli. Zejména bych chtěl ovšem poděkovat jejím zaměstnancům. To oni postupně a cíleně vybudovali FEG do podoby dnešní úspěšné mezinárodní společnosti. Samozřejmě za velké podpory Penty Investments. Společnost má dnes veškeré předpoklady pro další růst, s Davidem Vaňkem a výkonným týmem skupiny je ve velmi dobrých rukou,“ uzavřel své sedmileté působení ve vedení FEG Per Widerstrom.

Zdroje: iFortuna.cz, E15.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...