Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Byznys

Dominika Šťovíčková alias Mama Domisha: Jediné, co už na sociálních sítích nesdílím, jsou moje názory na kontroverzní témata ve společnosti

Mama bloggerka, youtuberka, podnikatelka a influencerka. Dominika Šťovíčková je veřejnosti známá jako Mama Domisha a také manželka Erika Meldíka, jednoho ze zakladatelů ViralBrothers. V rozhovoru pro Zítřek se Dominika rozpovídala o svých podnikatelských projektech, vlivu na sociálních sítích, plánech do budoucna i druhém domově, který má se svou rodinou v Chorvatsku.

Foto: Dominika Šťovíčková
Foto: Dominika Šťovíčková

Domčo, každý vás zná z Instagramu nebo YouTube, jaká je ale opravdová Dominika Šťovíčková?

Řekla bych, že stejná. Neprezentuji se na sociálních sítích jako jiný člověk. Jasně, že když se třeba s partnerem hádáme, tak do ruky neberu kameru. Ale to asi všem dochází. Na sociálních sítích se snažím být pozitivní. Sama totiž nerada koukám na to, když si někdo neustále stěžuje. Raději lidem dobíjím baterky pozitivní náladou.

Na Instagramu vás sleduje téměř 400 tisíc sledujících, jaký z toho máte pocit a je něco, co už na sítích nesdílíte?

To číslo si asi nějak ani neuvědomuji. Mluvím k lidem stejně, i kdyby tam bylo jen dvacet sledujících nebo milion. Jediné, co už na sociálních sítích nesdílím jsou moje názory na nějaké velmi kontroverzní témata ve společnosti. Lidi se pak rozdělí na dva tábory. Jeden mě uráží za to, že mám takový názor a ti další se mě budou zastávat a urážet zase je. Neprospěje to ve finále nikomu. Takže tomuhle se vyhýbám, a proto jsem se nikdy nijak nevyjadřovala k politice či například očkování.

Jak vznikla Mama Domisha, inspiroval vás partner Erik Meldik, jako zakládající člen ViralBrothers?

Určitě inspiroval. Než jsem ho poznala neměla jsem o YouTube ani páru. Sama jsem tam nesledovala nic a dalo by se říci, že první video od českých tvůrců jsem viděla až právě Debilní kecy od ViralBrothers. Když jsem začínala s Erikem randit akorát končil v zaměstnání a začal se video tvorbě věnovat na plný úvazek. Po třech letech vztahu mě vidina nebýt zaměstnanec a pracovat sama na sebe začala lákat taky, a tak jsem při zaměstnání začala tvořit na YouTube pod přezdívkou LadyDomisha. Později když jsem opustila zaměstnání, abych se tvorbě věnovala také naplno, jsem brzy otěhotněla a můj kontent se tak přizpůsobil, a tak i moje přezdívka mamadomisha. Za to určitě vděčím Erikovi, nevím, jestli bych někdy našla odvahu na takovýto krok.

Foto: Dominika Šťovíčková
Foto: Dominika Šťovíčková

Když zmiňujete těhotenství, jak teď vypadá váš běžný den jako influencerky a maminky zároveň?

Dost se to u nás mění. Máme toho trochu více. Některé dny musím řešit všechny naše byznysy a někdy jen jeden. Mám ale asistentky a další lidi, se kterými komunikuji jednotlivé úkoly. Dopoledne se snažím pracovat a po obědě se věnovat dětem a taky sportovat. Zvládám to právě díky tomu, že na to nejsem sama. Nejen na práci ale i právě na děti. Máme tu výhodu, že oba pracujeme z domu, a tak je jednoduché se dětem věnovat společně či na střídačku. S Erikem máme také společnou firmu USHI na české designové náušnice a také v současné době řešíme pokračování naší potravinové řady oříškových másel a dalších dobrot. Máme práci hezky rozdělenou. Já vymýšlím a kreslím nové designy náušnic, pak předávám a komunikuji s designerkou, která mou představu zpracuje do potřebných detailů, zatím co Erik je zde na tu matematiku, cenotvorbu a marketing. Naše másla momentálně přesouváme do jiné výroby, a tak oba ladíme v podstatě vše od začátku. Pak se zase těším na vytváření nových produktů a jejich ochutnávání (smích).

Mimo Instagramu mám ještě e-shop zulema.cz a tam také tvořím svoje produkty jako například už pátým rokem diáře a další doplňky. Brzy již budu mít i dětské pracovní sešity a další produkty z řad papírnictví.

Nesmím ale ani opomenout mou spolupráci se značkou Venira. Tam je to také o časté komunikaci, protože pracujeme na spousty nových produktech, které společně vyvíjíme. V současné době je na trhu Imunity drink. Kolagenových drinků je na trhu spousta, a tak jsem se snažili vytvořit něco navíc. Přidali jsem velké množství různých vitamínů na podporu imunity a jsem pyšná, že se nám povedlo přidat i velmi populární superpotravinu Macu Peruánskou, aniž bychom narušili chuť výsledného produktu. To jen tak pro představu, za čím vším vlastně stojím.

Foto: Dominika Šťovíčková
Foto: Dominika Šťovíčková

Máte více instagramových účtů, jako @kutildomisha, @ne_kucharka, @ushi.cz a @zulema.cz. Jak byste představila své projekty někomu, kdo je nezná?

Baví mě spousty věcí a nikdy asi nebudu influencer zaměřený pouze na jedno téma. Ale aby toho na jednom profilu nebylo moc a sama jsem si to mohla takhle hezky zorganizovat, rozhodla jsem se své koníčky takto rozdělit.

Na profil @kutildomisha přidávám proměny domu a různé DIY. V době lockdownu jsem se pustila do renovace hned několika místností a sdílela zde vše.

Na profil @ne_kucharka přidávám recepty, ale poslední dobou jich moc nedělám, mám totiž rozpracovanou kuchařku, a tak si některé recepty šetřím tam.

Značka @ushi.cz je naše společná značka s Erikem. Před necelými dvěma lety, když jsem se doma rozčilovala, že jsem si za nemalé peníze pořídila náušnice a ty se mi ještě před nasazením na ucho zlomily v ruce, řekl mi ať si udělám vlastní, designové a kvalitní ze stříbra. Začala jsem nad tím přemýšlet. Většina hezkých designových náušnic jsou totiž často jen bižuterie za nemalé peníze a vydrží vám sotva měsíc. Když jsem pak Erikovi řekla svůj nápad na název USHI, řekli jsme si, že už jen pro tak boží název to zkusíme. Byla to dlouhá cesta, než jsme v ruce drželi naše první náušnice, ale stálo to za to. Máme tedy českou výrobu stříbrných a pozlacených náušnic a v současné době máme už rozpracované 3 další kolekce, ale tím, že to není masová výroba, ale opravdu každý kus vezme do ruky náš zlatník několikrát, je to delší proces.

A nakonec @zulema.cz je to můj e-shop, který jsem založila před 5 lety po prvním roce na mateřské dovolené. Za tu dobu e-shop prošel hodně změnami. Tenkrát se jmenoval stejně jako můj instagramový profil a prodávala jsem tam vlastnoručně ušité čepice pro děti a maminky, lůžkoviny pro miminka a další doplňky. Dále jsem k tomu přidala i mnou vytvořený praktický diář a rozšířila dětské zboží o polskou značku Malomi. Stala jsem se výhradním dodavatelem této značky, přesunula ji na samostatný e-shop, ale nakonec kvůli pandemii mi tato možnost byla odebrána a v současné době je toho dětského zboží zpět na e-shopu zulema.cz. Už jen pár kusů a brzy zmizí úplně. V roce 2020 jsem na e-shop přidala i dámské fashion zboží, čím jsem si chtěla splnit ten holčičí sen a vyzkoušet si tento byznys. Mám tam několik kousků od české značky podle mých návrhů. V současné době ale také doprodáváme. Vzhledem k oblíbenosti diáře, který vydávám už pátým rokem, jsem se rozhodla spíše rozšířit tento sortiment a vytvářím tak nové produkty na plánování, organizování a nové také učení s dětmi.

Jaká byla vaše nejzajímavější zkušenost v rámci spolupráce?

Spolupráce si vždy vybírám podle toho, zda to sedí k mému kontentu, a především zda se pod to mohu opravdu podepsat. Takže spoluprací zase tolik nemám. Snažím se to redukovat a mít tak více propagačního prostoru na vlastní produkty. Vše se snažím předávat přirozeně a na složité kampaně většinou nekývnu. Asi mě nenapadá jedna nejzajímavější, každá spolupráce a komunikace s klientem mi něco nového předá.

Nedávno jste si pořídili s rodinou nemovitost v Chorvatsku. Proč jste si vybrali zrovna tuhle zemi?

Tohle byla trochu náhoda. Už delší dobu jsme snili o tom, pořídit si někde u moře nemovitost, ale cíleně jsme koukali spíše na jinou destinaci. O této příležitosti v Chorvatsku nám řekl náš kamarád, který si tam také jednu chatku pořídil. Byla to super možnost za dobrou cenu s vidinou návratnosti do 5 let. Původně jsme totiž přemýšleli, že to budeme mít také na pronájem. Momentálně to tak ještě necítíme, je to taková naše chalupa u moře, náš druhý domov.

Foto: Dominika Šťovíčková
Foto: Dominika Šťovíčková

Kde se vidíte za pět let?

Uvidíme. Rádi bychom žili v zahraničí, alespoň částečně. Takže proto teď děláme maximum, abychom naše podnikání mohli řídit i na dálku.

Máte nějaký životní sen, který jste si ještě nesplnila?

Mým životním snem vždy bylo mít partnera, děti a dům. To se nám povedlo, takže pomalu začínáme přemýšlet nad novými společnými sny. A jeden z nich je právě to žít někde v teple u moře a začít zase pořádně cestovat, a to i po moři. Mám doma totiž nově kapitána (smích)!

Foto: Dominika Šťovíčková
Foto: Dominika Šťovíčková

Na závěr nám prozraďte něco, na co jsem se vás nezeptala, ale chtěla jste to zmínit.

Myslím, že jsem vám řekla už asi všechno. Snad jen to, že s Erikem letos slavíme 10 let a těším se na to, co nás čeká dále.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...